ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

האם אתה מפורסם של שקר?

הגב עמוד  < 1 2 3 4 5 >
מחבר
יצחק חי
מתקדם

נושא: האם אתה מפורסם של שקר?
האמת אתך בזה מאה אחוז, צריכין לללמוד ולדעת את הליקו"מ ישר והפוך, ולעשות הרבה התבודדות כדי להגיע ולהבין את דברי רבינו. וגם זה אמת שאין אני מקבל ממך כלום.

אמנם מהיכן יהיה לי מדת אמת לחפש את האמת ? הלא אני מוקף עם שקר מכל צד,  ואני מונח בתוך העולם שהוא מלא שקר, ובתוך אנשים שהם כולו שקר, ומה גם הס"מ והקליפות מטעין ומבלבלין את האדם בכל מיני אופנים של שקרים, ולא אדע לברר היכן האמת והכין השקר ?

על זה לימד לנו רביז"ל בליקו"מ ח"א סי' ט' "אי אפשר לבוא לאמת אלא על ידי התקרבות לצדיקים", זאת אומרת שאין לי שום אמת רק על ידי שאני מתקרב לרביז"ל, שחלק גדול מהתקרבות הוא לימוד בספרו, אז יהיה לי אמת, ובלי התקרבות לצדיקים - לימוד ליקו"מ אין לי אמת. אפילו אם אחפש האמת כל היום וכל השנה וכל ימי חיי לא יהיה לי אמת, כי יכולין לטעות.

וכן מבואר בכ"מ בליקו"מ  שאמת הוא הצדיק האמת, עיין ליקו"מ ח"א סי' כ"ג מבואר שתיקון תאוות ממון שהוא המלח ברית עולם הצדיק יסוד עולם הוא יעקב תתן אמת ליעקב.

ואל אמת של רבינו ז"ל אי אפשר לבוא רק על ידי הנוצה של רבינו ז"ל, הוא הנוצה שכתב כל התורות וכל המאמרים וכל הספרים וכל המעשיות של רבינו ז"ל הלא הוא מוהרנ"ת, שהיה הנוצה והכלי של רבינו ז"ל. ורק על ידי מוהרנ"ת יכולים לקבל מרבינו ז"ל. ככתוב מוהרנ"ת בעלים לתרופה (מכתב ל"ה) ואני כל ימי חלדי איחל להודיע ולהשמיע לכל מי שירצה לשמוע את כל טוב גנזי אוצרי אוצרות של חיים נצחיים אוצרי יראת שמים אשר הצפין אצלי עצם היראה, עצם החיים עצם הטוב הוא אדומו"ר וכו' עכלה"ק.

ועיין מכתב רנ"ג ואני מודיעכם לא אחת ולא שתים כי אם פעמים אין מספר, שבוודאי "האמת כאשר כתבת" שת"ל גנוז אתי רפואות אמתיות וסמים דאורייתא סמא דחיי וכו', אך זאת תדעו שכל אחד כפי תשוקתו וחפצו ויגיעתו כפי מה שחותר וחופר בפיו ובלבבו למצוא המים וכו'. וסיים שם בסוף המכתב: כל אחד ואחד כפי מה שיחתור ויבקש אחר הבארות מים חיים קדושים הנ"ל, בוודאי ימצא באמתחתי אמתחת העני והאביון, הנרדף מאד מאד מכל צד וכו' ועדיין אתם צריכין יגיעות לחפור אצלי העני והאביון ובודואי תמצאו אם תייגעו וכו' עכלה"ק.

וזה ביאור דברי מוהרנ"ת בעלים לתרופה מכתב י"ד תבקשה האמת [אמת כמו שהוא] בהפלטין של אמת [בין אנשי ברסלב ההוגים  ספרי ריבנו ומקיימים מה שהזהיר], הנבנה על ידי אנשי אמת [מוהרנ"ת] על ידי בעל אמת [רביז"ל] עכלה"ק.

היוצא מזה שאין שום אמת רק דברי רבינו, ולחפש האמת בדברי רבינו, צריכין לבוא אל הנוצה, מוהרנ"ת ז"ל, שהוא אשר כתב בעט ברזל ועופרת את דברי רביז"ל וביארו וגילו לכל העולם כולו.
אליעד כהן
מנהל הפורום

ליצחק, אתה חוכמולוג ושקרן -

אתה כותב "הלא אני מוקף עם שקר מכל צד,  ואני מונח בתוך העולם שהוא מלא שקר, ובתוך אנשים שהם כולו שקר, ומה גם הס"מ והקליפות מטעין ומבלבלין את האדם בכל מיני אופנים של שקרים, ולא אדע לברר היכן האמת והכין השקר ?"

האם אתה באמת מתכוון לכל מילה שאתה אומר? תפסיק לזרוק סיסמאות נבובות ושקריות.

כי אם באמת אתה מבין את האמת, שבאמת אתה מסובב בשקרים מכל צד ... הרי שממילא זה אומר שכל העצות שאתה מייעץ לעצמך בכל תחום, וכל ההבנה שלך בליקוטי מוהרן היא כולה שקרית.

כך, ששלב ראשון תפסיק לשקר את עצמך ...
אליעד כהן
מנהל הפורום

"אי אפשר לבוא לאמת אלא על ידי התקרבות לצדיקים"

הצדיקים שלך הם כולם רשעים כופרים.

רבי נחמן מברסלב לימד דבר אחר בתורה צוהר תעשה לתיבה,
http://breslev.eip.co.il/?key=386 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה קיב - צהַר תַּעֲשֶׂה לַתֵּבָה

צָרִיך שֶׁיִּהְיֶה הָאֱמֶת
אֱמֶת גָּמוּר בָּרוּר וְצָלוּל בְּלִי שׁוּם דּפִי
וְהַמַּשְׂכִּיל הַמֵּבִין יֵשׁ לוֹ לְהִתְפַּלֵּל כָּל יָמָיו
שֶׁיִּזְכֶּה פַּעַם אֶחָד כָּל יְמֵי חַיָּיו
לְדַבֵּר דִּבּוּר אֶחָד שֶׁל אֱמֶת לִפְנֵי ה' כָּרָאוּי
וְיֵשׁ בָּזֶה כַּמָּה מַדְרֵגוֹת
וּמִי שֶׁזּוֹכֶה לִבְחִינוֹת אֱמֶת הָאֲמִתִּי
אֲזַי ה' אוֹר לוֹ

אתה מבין את זה מר ברוך?

משום מה אתה מתעלם ממ"ש רבי נחמן מברסלב, שרק מי שיודע את שורש כל הנשמות, רק הוא יודע להבדיל בין מפורסם של שקר לשל אמת. כפי אפילו אלוהים שאליו אתה מתפלל, גם הוא מפורסם של שקר. כי השגתך אותו מוטעית.

*

לגבי הנוצות. אל המכוון באים דרך ההקדמות. ואל הפרי מגיעים דרך הקליפה. תלמד ליקוטי הלכות, אבל תדע שהוא קליפה. תלמד ליקוטי מוהרן אבל תדע שהוא קליפה. תתקרב לאלוהים, אבל תדע שהוא קליפה, כי יש גבוה מעל גבוה עד אין סוף, גם מעל הזמן וכולי
http://breslev.eip.co.il/?key=386 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה קיב - צהר תעשה לתבה
צריך שיהיה האמת
אמת גמור ברור וצלול בלי שום דפי
והמשכיל המבין יש לו להתפלל כל ימיו
שיזכה פעם אחד כל ימי חייו
לדבר דבור אחד של אמת לפני ה' כראוי
ויש בזה כמה מדרגות
ומי שזוכה לבחינות אמת האמתי
אזי ה' אור לו
יצחק חי
מתקדם

חביבי, תקח את דיבורי ותלמד אותם עוה"פ, אין אני מתעלם כלום מדברי רבי נחמן. אני אומר שאי אפשר להגיע להאמת בלי דברי רבי נחמן, ואתה אומר שאי אפשר להגיע לדברי רבי נחמן בלי האמת.

ועל זה טענתי, כי אין כאן שום אמת בלי רבי נחמן, ועל זה כתבתי שאני מוקף עם הס"ם והשקר, זאת אומרת בלי תורת רבינו ז"ל, אבל עם תורת רבינו ז"ל יש לי הכל, אני איש אמת, כל כולו אמת, ואין לי שום שייכות עם הס"מ, והבלבולים רצים ממני, ויש לי שכל הישר.

וכן אין אני מתעלם ממ"ש רבי נחמן מברסלב  שרק מי שיודע  את שורש הנשמות רק הוא יודע להבדיל בין מפרסם של שקר לשל אמת.  מה עמך,  אתה כמו תינוק  קטן ששכח הכל, כבר בררתי וכתבתי באר היטב, שרק רבינו ז"ל יודע את שורש הנשמות רק הוא יודע להבדיל בין מפורסם  של שקר לשל  אמת.

ולכן אין עלינו לעשות שום דבר, רק לעיין וללמוד  ספרי רבינו ז"ל, ואז נזכה לדעת מיהו המפורסם של שקר ושל אמת.

אתה כמו תינוק קטן  בן שנה, שצריכין לפרש לך הכל באר היטב, ועכ"ז אתה שואל השאלות עוד הפעם ועוד הפעם.

אבל עכ"ז אני  אוהב אותך באהבת אמת. אין שיעור לאהבתי לך.
אליעד כהן
מנהל הפורום

ליצחק, אם אתה מבין שרק רבי נחמן יודע להבדיל בין המפורסמים, ז"א שלפי זה אתה עצמך לא יודע להבדיל.

האם זה נכון?

ואם זה נכון, אז איך אתה יודע שרבי נחמן מברסלב בעצמו הוא לא מפורסם של שקר? הרי לשיטתך, רק הוא יכול להבדיל?
יצחק חי
מתקדם

כמה פעמים אני צריך לברר לך דבר זה.

אני בעצמי בלי לימוד ליקו"מ ובלי תורת רבי נחמן איני יודע להבדיל, זה נכון.

ולשאלתך אין אני ידוע שרבי נחמן בעצמו הוא לא מפורסם של שקר, התירוץ הוא כיון שאני לומד את ספרו ושם כתוב שהוא צדיק אמת. ואני מקבל כל מה שכתוב בספרו שהוא אמת ויציב.

אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יצחק חי

כמה פעמים אני צריך לברר לך דבר זה.

אני בעצמי בלי לימוד ליקו"מ ובלי תורת רבי נחמן איני יודע להבדיל, זה נכון.

ולשאלתך אין אני ידוע שרבי נחמן בעצמו הוא לא מפורסם של שקר, התירוץ הוא כיון שאני לומד את ספרו ושם כתוב שהוא צדיק אמת. ואני מקבל כל מה שכתוב בספרו שהוא אמת ויציב.

גם התלמידים של ישו ושל היטלר ושל כל המשוגעים והשקרנים, גם הם מקבלים את כל מה שכתוב בספר אמת ויציב. במה אתה שונה מהם?

מנין לך שרבי נחמן מברסלב עצמו הוא לא שקרן? הרי הוא עצמו אמר שאין כאן ממוצע, ואולי באמת הוא שקרן?

יצחק חי
מתקדם

רבי נחמן אמר לי שאין כאן ממוצע, והוא ראש כל הצדיקים, ורק הוא יכול לעזור לי, ובלי רבי נחמן אין לי שום חיות, הוא הצדיק הוא עמוד העולם, וכל העולם נברא רק בשבילו, ורק הוא יכול להבין את המצב שלי, כי הוא מקומו של עולם וכולי.

אני מאמין אותו, אני מאמין באמונה, ולא  בשכל שכל מה שרבי נחמן אומר, הוא אמת.

ישו והיטלער, גם כן האמינו בו. אבל הם מדברים על אלהים, והם עוברים על מה שכתוב  בתורה, וכן הם נגד התורה, ומי שעובר על התורה, ומדבר נגד התורה,  הוא  שקר.  לא כן רבי נחמן אהב את התורה, קיום את התורה.

ומי  אמר לי שצריכים להסתכל על אדם אחד אם הוא עובר על התורה או לא, זה מה שקבלתי בהר סיני, ועל זה אני אומר בכל יום ברוך הוא אלהינו שבראנו לכבודו והבדילנו מן התועים, ואמר רביז"ל שזה קאי על ב' דברים הם התועים נגד התורה, והם התועים נגדו וחולקים עליו.
אליעד כהן
מנהל הפורום

אחי, תתבייש לך, יש לך קושיות על הצדיק האמת היטלר זכרונו לברכה. בעיני רבים וטובים הוא הצדיק האמת. והם מאמינים בו בלי שום שכלל כלל, כמוך ממש.

בשורה התחתונה, יצא המרצע מן השק. כי אתה אדם שסובל ממחלת האמונה. אך אל תדאג, השקר סופו ליפול, ותתגלה האמת. ואז תגלה שאפילו האלוהים שלך, גם הוא אינו אלא אליל שקר וכזב, כי הוא השטן בכבודו ובעצמו. ויש בכלל אלוהים אחר מעליו וכולי - כפי שהתבאר באורך.

אבל אתה בינתיים מאמין שהשטן שנגלה בהר סיני, הוא אכן אלוהים האמיתי. וכנ"ל, מאחל לך רפואה שלמה ממחלת האמונה.
יצחק חי
מתקדם

נשלח במקור על ידי eliad

אחי, תתבייש לך, יש לך קושיות על הצדיק האמת היטלר זכרונו לברכה. בעיני רבים וטובים הוא הצדיק האמת. והם מאמינים בו בלי שום שכלל כלל, כמוך ממש.

בשורה התחתונה, יצא המרצע מן השק. כי אתה אדם שסובל ממחלת האמונה. אך אל תדאג, השקר סופו ליפול, ותתגלה האמת. ואז תגלה שאפילו האלוהים שלך, גם הוא אינו אלא אליל שקר וכזב, כי הוא השטן בכבודו ובעצמו. ויש בכלל אלוהים אחר מעליו וכולי - כפי שהתבאר באורך.

אבל אתה בינתיים מאמין שהשטן שנגלה בהר סיני, הוא אכן אלוהים האמיתי. וכנ"ל, מאחל לך רפואה שלמה ממחלת האמונה.

אין אני רוצה לטעון עמך על האמונה, כיון שלזה אני צריך לבלות זמן הרבה. אמנם כיון שראיתי  שהפורם הזה הוא אודות "ברסלב" על זה אני מוכן לברר לך האמת אודות ברסלב, כיון שזה מה שאני יודע טוב טוב, ואם הנך מבין בעניני ברסלב אני חושב שבקל תראה שהצדק עמי.

ישו והיטלער מאמינים בו רבים ! כן, אבל הוא רוצח וגנב, ואצלו ניאוף וכל עבירה להיתר גמור יחשב, אצלו מותרים להרוג נפש בשביל רצונו, וזה נגד התורה. מי שמאמין באדם אחר ורואה שהוא עובר על התורה ורואה שהוא מפתה ומאנס אנשים לעבור על התורה, עליו  להפסיק להאמין בו, כי העיקר הוא האמונה בה'.

שאר דברך הם פורים תורות, מה שאתה בעצמך הוספת על הפורם שלך, ואין לו שום שייכות לחסידות ברסלב, ולכן לא אכתוב לך תירוץ על זה, כי אין שיעור לדברי רוח.
 הגב עמוד  < 1 2 3 4 5 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 26_04_2024 השעה 07:09:23