ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

שבחים נוראים מפי גדולי הצדיקים על הנחל נובע מקור חכמה

הגב עמוד  < 1 2
מחבר
אליעד כהן
מנהל הפורום

נושא: שבחים נוראים מפי גדולי הצדיקים על הנחל נובע מקור חכמה
נשלח במקור על ידי נחמן מאומן סבא!!

יהורם ממש אהבתי!
אליעד אל תעלב אבל תרשום "לדעתי" לפני

אחי, אל תעלב, אבל אם אתה חושב שאני צריך לרשום על משהו "לדעתי", פשוט יהיה טוב יותר אם תנמק מדוע אתה חושב שהוא לא נכון.

"האמת" היא לא דעתי האישית. היא האמת.

כל שכן וקל וחומר, שכל מה שאני אומר כתוב כמעט מילה במילה בדברי רבי נחמן מברסלב עצמו.

ולכן, אין משמעות לומר למישהו שהוא צריך להוסיף את ה"לדעתי", בלי לומר לו מדוע נראה לך שהוא טועה ...
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יהורם

אני מכירה שניים שזכו 1. סבא ישראל שאמר אני נ נח נחמ נחמן מאומן 2. אני זכיתי והמלך בעצמו אמר לי .
בני , אתה אני...היום ילדתיך.
והבחירה היא חופשית...
אני בטח יכולה לצחוק אז אני צוחקת ..וגם בוכה כי אנשים ממשיכים לאחוז בחוכמות שלהם ולא רוצים להיתבטל אל המלך..

אחי, רבי נחמן מברסלב אמר:

http://breslev.eip.co.il/?key=217 - ליקוטי מוהר"ן ח"ב - תורה מ - מִי שֶׁיּוֹדֵעַ מֵאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל

מִי שֶׁיּוֹדֵעַ מֵאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, שֶׁטָּעַם בֶּאֱמֶת טַעַם אֶרֶץ יִשְׂרָאֵל
הוּא יָכוֹל לְהַכִּיר בְּאַחֵר
אִם הָיָה אֵצֶל צַדִּיק עַל ראשׁ הַשָּׁנָה אִם לָאו
וְאִם אוֹתוֹ הַצַּדִּיק הוּא גָּדוֹל בְּמַעֲלָה אוֹ קָטָן
וְאִם הוּא צַדִּיק אֲמִתִּי אִם לָאו

אוֹ אִם הוּא בְּעַצְמוֹ צַדִּיק

אז אתה מוזמן לספר לנו על הטעם של ארץ ישראל ...

*

דבר נוסף, שאלתי אותך בעבר ולא השבת. אם להבנתך הגעת לדרגת רבי נחמן מברסלב עצמו, אז מדוע אתה עדיין נאחז בו בצורה כלשהי ?

דבר נוסף, מילא לגבי עצמך אתה חושב שהגעת כי נדמה לך שהמלך אמר לך ... אבל לא הבנתי איך הסקת את זה לגבי סבא. האם זה בגלל שאתה חושב שהוא אמר את זה על עצמו ?

למיטב זכרוני, מי שאמר "אני נ ננח" זה היה מי שלדעתכם כתב את הפתק, דהיינו רבי נחמן מברסלב. ז"א רבי נחמן מברסלב אמר את זה על עצמו. ולא סבא אמר את זה על עצמו.

וגם אילו הוא אמר את זה על עצמו, רבי נחמן מברסלב אמר בפירוש שרק מי שיודע את שורש כל הנשמות שבעולם, רק הוא יכול לדעת מי מפורסם של שקר ומי לא.

כך שגם אם הוא העיד על עצמו, הרי שכל זמן שהאדם עצמו לא זכה לדעת את כל שורשי הנשמות, הרי שהוא לא יכול להסיק שום מסקנה מכך שמישהו אומר משהו על עצמו.

http://forum.eip.co.il/forum_posts.asp?TID=77 - איך לזהות מפורסמים של שקר ?
 http://breslev.eip.co.il/?key=217 - ליקוטי מוהר"ן ח"ב - תורה מ - מי שיודע מארץ ישראל
מי שיודע מארץ ישראל, שטעם באמת טעם ארץ ישראל
הוא יכול להכיר באחר
אם היה אצל צדיק על ראש השנה אם לאו
ואם אותו הצדיק הוא גדול במעלה או קטן
ואם הוא צדיק אמתי אם לאו

או אם הוא בעצמו צדיק
חידוש
מתקדם

כתוב בתהלים  " נשבע להרע ולא ימיר כספו לא נתן בנשך ושוחד על נקי לא לקח....."
נשבע להרע- נ-שבע. רומז ל אני נ נח נחמ נחמן מאומן שיש בו 7 פעמים נון.
להרע ס"ת נחל נובע מקור חכמה. סוד הערלה סוד הברית.
כתיב " ויקרא אל משה " בסוד אלף זעירא  ( מגמר הקמת המשכן ) היא  אז ישיר משה ובני ישראל....
כתיב "ויקרא שמו בישראל " היא הברית מילה שאנו מורידים הערלה ( ס"ת נחל נובע מקור חכמה ). ואנו מתחיבים לבריתו של אברהם אבינו , שיר של חסד ( מערת המכפלה ) פשוט כפול משולש רבוע. נ נח נחמ נחמן...
ואנו יודעים שאין השם נקרא אלא בישראל.. ויקרא שמו בישראל יצחק .....
והיא ריבוע הדיבור כי יש מילה פריעה מציצה שזה גם הנוצרים, או גם הישמעלים.או כל אחד בעולם יכול למול את עצמו או את בנו . אבל אמר המלך " ברביעית לא אשיבנו "  וזה רק למי שיכלל בשורש נישמות ישראל דוב אודסר שהעיד עליו המקום " ועליך אמרתי האש שלי לעולם לא תיכבה "
וכאן אליעד זה הכי פשוט לראות שכן יש לך אפשרות לבטל את האגו שלך . כ"ש אודיע אמונתך בפי .
לך תודיע לכולם שסבא זה המלך ותיראה כמה יהיה לך קשה להיתבטל , ואם תצליח ( אמן באהבה ) אז תבין יראת אלהים.

פתחה התורה מבראשית=ברית אש. דאיהו חרב נוקמת פגם ברית..ועליך אמרתי האש שלי.
כי אם לא תאמין לרבינו שהוא כתב את פתק הגאולה ,אז מה לך להיות רבינו. ברסלב תוכל להיות כמובן .
אבל רבינו לא תוכל להיות ..כי אילו ידעתיו היתיו
חידוש
מתקדם

סליחה מתוקה אחי.
רבינו לא אמר אני על עצמו ח"ו . אני זה בח. מקול אנחתי דבקה עצמי לבשרי. סבא אמר על עצמו אני.
רבינו זה האין סוף בעצמו ( הלואי שתאמין ) יש דברים שאי אפשר לכתוב ובשמחה אני מוכנה למיפגש רעים וצחוקים לרשותך..
סבא הוא היה משה של הדור הוא הצינור של האין סוף בחינת ,מועט המחזיק את המרובה...
ולי לא נידמה שראיתי כי תודה לאל אני עדיין רואה...
ואמרו אלמלי נתפזרנו רק בגלל המדינה של העשירות היה שוה.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יהורם

וזה רק למי שיכלל בשורש נישמות ישראל דוב אודסר שהעיד עליו המקום " ועליך אמרתי האש שלי לעולם לא תיכבה "
וכאן אליעד זה הכי פשוט לראות שכן יש לך אפשרות לבטל את האגו שלך . כ"ש אודיע אמונתך בפי .
לך תודיע לכולם שסבא זה המלך ותיראה כמה יהיה לך קשה להיתבטל , ואם תצליח ( אמן באהבה ) אז תבין יראת אלהים.

פתחה התורה מבראשית=ברית אש. דאיהו חרב נוקמת פגם ברית..ועליך אמרתי האש שלי.
כי אם לא תאמין לרבינו שהוא כתב את פתק הגאולה ,אז מה לך להיות רבינו. ברסלב תוכל להיות כמובן .
אבל רבינו לא תוכל להיות ..כי אילו ידעתיו היתיו

אחי, תשים לב לכך שאתה באופן עקבי מתעלם ממה שאני שואל, ובוחר להשיב על דברים אחרים. אינך מוכרח להשיב לשאלותי, אך לפחות שיהיה ברור שאתה לא משיב לשאלותי, אלא עונה עליהן בכל מיני גמטריות וצרופי אותיות שאינם מן העניין.

כשאני שואל אותך שאלה כלשהי בשכל, זה חסר כל משמעות להראות לי שיש גמטריא שאתה צודק.

נניח שמישהו נותן לך בעיטה ברגל. האם זה יעזור לך שמישהו יביא לך גמטריא שהרגל שלך היא בכלל שולחן.

בקיצור, הגמטריות האלו הן נחמדות, אך הן לא עונות לשאלות. שכמובן אינך חייב להשיב.

*

לגבי תוכן דבריך.

"וזה רק למי שיכלל בשורש נישמות ישראל דוב אודסר שהעיד עליו המקום " ועליך אמרתי האש שלי לעולם לא תיכבה "

אחי, רבי נחמן מברסלב אמר על עצמו והאש שלי לא תכבה עד המשיח. גם אם רבי נחמן מברסלב כתב את הפתק, עדיין הפתק נכתב על רבי נחמן מברסלב ולא על סבא.

אני נ ננח זה רבי נחמן מברסלב אמר על עצמו. ולא על סבא.

דבר נוסף. לא הבנתי אותך. האם שורש נשמות ישראל הוא סבא ? או שאמרת שסבא נכלל בשורש נשמות ישראל ? ואיך זה עונה לכך שאתה עצמך חייב להכלל בשורש הנשמות שהוא כמובן לא סבא, אלא עניין אחר לגמרי, כדי לדעת האם בכלל סבא עצמו הוא במדרגת רבי נחמן מברסלב וכיו"ב.

ז"א כל זמן שהאדם עצמו לא נכלל, הרי שהוא עדיין לא יודע להבדיל בין מפורסם של שקר לשל אמת.

*

לגבי האגו. טענו בחיטין וענה לו בשעורין.

אני מסביר לך דבר פשוט. האדם לא יכול לבטל את האגו שלו עצמו. כי האגו עצמו הוא זה שמבטל את עצמו, ואז ממילא הוא לא התבטל.

כל זמן שיש לאדם בחירה חופשית כלשהי על משהו כלשהו בעולם, הרי שהוא לא ביטל את האגו שלו בכוח אלא אולי רק בפועל. דהיינו ענווה שהיא תכלית הגאווה כמובא.

ולזה כמובן לא השבת ...

*

"לך תודיע לכולם שסבא זה המלך ותיראה כמה יהיה לך קשה להיתבטל "

אחי, הנה בזאת תיבחן. לך תודיע לכולם שהשכן שלי הוא המשיח. ותראה כמה קשה יהיה לך להתבטל.

ודבר נוסף, גם סבא עצמו לא התבטל לכל המפורסמים.

אז אם אתה סבא הייתי אומר לך, לך תתבטל לכל המפורסמים שאתה מתנגד אליהם. ואם תתבטל אליהם הרי שיש לך ענווה.

דהיינו, זה לא יותר מאשר שטות לחשוב שצריך להתבטל למישהו בשביל ענווה.

רבי נחמן מברסלב עצמו לא התבטל לאף אחד. סבא עצמו לא התבטל לכאלו שהוא חשב שהם טועים. כך שלהתבטל למישהו זה חסר כל משמעות.

ודבר נוסף שאתה מפספס. גם אם האדם מתבטל בשלמות לסבא או לרבי נחמן מברסלב, זה חסר משמעות. כי כל זמן שהאדם עצמו הוא זה שבוחר להתבטל לרבי נחמן מברסלב / סבא / או כל אחד אחר, הרי שהוא עדיין לא ביטל את עצמו.

וגם אם יעלה האדם לשמים וירד לארץ, אם האדם משתמש בבחירה החופשית שלו כדי להתבטל אפילו להשי"ת, הרי שהוא לא התבטל, כי הוא עדיין יודע מעצמו.

והדבר הזה מבואר בכל דברי רבי נחמן מברסלב.

ולא, אין משמעות לכך שתביא לי עוד גמטריא או ראשי תיבות כתשובה לשאלתי.

אתה כן מוזמן להסתכל על השכל שיש בכל דבר ולענות לי בדעת.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יהורם

סליחה מתוקה אחי.
רבינו לא אמר אני על עצמו ח"ו . אני זה בח. מקול אנחתי דבקה עצמי לבשרי. סבא אמר על עצמו אני.
רבינו זה האין סוף בעצמו ( הלואי שתאמין ) יש דברים שאי אפשר לכתוב ובשמחה אני מוכנה למיפגש רעים וצחוקים לרשותך..
סבא הוא היה משה של הדור הוא הצינור של האין סוף בחינת ,מועט המחזיק את המרובה...
ולי לא נידמה שראיתי כי תודה לאל אני עדיין רואה...
ואמרו אלמלי נתפזרנו רק בגלל המדינה של העשירות היה שוה.

אחי, אין דבר כזה "הלואי שתאמין ". אמונה היא אמת היא לא שקר ודמיון.

את האמת אפשר להראות. ולא צריך להאמין בה כי אפשר לראות אותה.

כשאתה אומר "הלואי שתאמין " זה בדיוק בעל ערך כאילו שאני אגיד לך, הלואי שתאמין שאתה טועה ושכולם טועים. זה בדיוק בעל אותה משמעות.

אין משמעות ללהאמין. צריך לחפש את האמת ולא להאמין לאמונות כוזביות.

רבי נחמן מברסלב זה האין סוף, בדיוק כמו שהעכביש והתרנגול שבחצר הבית שלי הם האין סוף. נראה לי שבלבלת את כל המושגים.

רבי נחמן מברסלב ברא את העולם ? לפני בריאת העולם היה רק רבי נחמן מברסלב ? רבי נחמן מברסלב נתן את התורה למשה בסיני ? רבי נחמן מברסלב ברא את עצמו ? מאיפה הבאת את זה ?

*
ובשמחה אני מוכנה למיפגש רעים וצחוקים לרשותך

זה בדיוק מה שאנחנו עושים כאן. הסברתי לך שאין משמעות לגוף. צריך שהשכל יפגש. וזה מה שאני מנסה לעשות כאן.

*

סבא הוא היה משה של הדור

אחי, אתה יודע מיהו הצדיק האמת של הדור ? תשובה: קח את אחד מכל אלו שסבא חלק עליהם, הוא דווקא הצדיק של הדור.

והוא כ"כ צדיק, עד שהוא עצמו יכול לומר על עצמו אני נ נח ננח ננחנ וכיו"ב בצירופים שונים.

אצל סבא נאמר נ נח נחמ נחמנ רק בכיוון אחד. אבל אצל הצדיק האמת של הדור באמת, אצלו יש את כל הצירופים שהם אלפי צירופים שונים של הננח. כגון לדוגמא
נמחנ ננממח ננממ ננחח נחחמ חחממנ וכיו"ב. כי הוא הצדיק האמת ושמו כשם רבו.

והצדיק האמת של הדור, הוא לא הצינור, אלא הוא השורש ...

*

אחי, השי"ת אמר לא יראני האדם וחי. אז אם אתה רואה ואת עדיין חי, אשריך.

ואם תבחר להתייחס ברצינות, זה לשיקולך האישי
חידוש
מתקדם

נראה לי קצת מהבנתי. כאשר אמר יצחק לאברהם "הנה האש והעצים ואיה השה לעולה "היא בחינת איה=ר"ת
אילו ידעתיו היתיו -והנה כ"ש רבינו בתורו שפתח בסוד דע מלמד שידע.
כמו תורה כד-דע שיש אור שהוא למעלה מנפשין רוחין ונישמתין.....ונראה לי בחינת. נפשין רומז לאברהם אבינו בחי, ואת הנפש אשר עשו בחרן-היינו הממון שהוא בחי, בנפשו יביא לחמו .שימסור כל ממונו.
2.רוחין דא יצחק בחי, רוחו של משיחניסיון העקדה. 3. ונשמתין דא יעקוב "ויפח באפיו נשמת חיים " בחי, השכל הכולל כי החכמה תחיה את בעליה..כי השם הוא החיות של הדבר..
ועלה מעל כל אלה כ"ש כי השם יתברך הוא חי החיים כי מחיה את החיים עצמם כי גבוה מעל גבוה.
 הגב עמוד  < 1 2

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 20_04_2024 השעה 08:34:32