רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

כאב ליבי

הגב
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: כאב ליבי
רחש לבי דבר מר אומר אני מעשי למלך...
אמר רבינו שיבוא יום והמקורבים אליו יהיה להם הכי קשה לעשות תשובה כי לא מבינים אותו כלל..והוא שאמר "כנוצות על הבגד" שאם ידבר עוד יקראוהו כופר...
לענין -ונרגן מפריד אלוף-
והוא שמפריד הראש מהגוף--כי רבינו הוא בחי. הראש בית ,כי הוא ראש .והגוף הם כל אומות העולם..
ולכן הוציא נשמות ישראל כי הן בחי. לי-ראש...ו-לי..היא תורה צא. לקוטי מוהרן תנינא..בחי. לחבר חכמה עילאה ותתאה , למצוא הטוב שבכל הרעים שבעולם...כי כל העולם מקיים התורה .עושים צדקה ,עוזרים.אוהבים..ומנסים ללכת בדרכי השם איש איש כהשגתו...והיאא רצון הבורא והיא קיום הבריאה..רק לקצרי הדעת והשכל אשר אינם רואים את שנוי הבריאה על פני אלפי שנים מזמן היותנו ברברים אנסים וגנבים..עד להתקדמותנו האיטית לאשר אנו היום טובים בהרבה מאשר היינו..אך הבעל דבר הכניס נשמות פגומות במחנה ישראל והן המכפישים שם ישראל בעולם כאילו יש בנו גאוה חס ושלום..בעוד אשר קריאתנו ויחודנו הוא להזכיר לעולם..שמע ישראל !!!!היינו שישמעו את עם ישראל שמזכיר לכולם כי העולם הוא אחד--אבל אנחנו כבר לא שומעים ..אנחנו שכחנו את יחודנו..בגלל השקר שדבק בנו...התעוררו וקשרו כל הבריאה איליו יתברך כי כולם מעשה ידיו להתפאר...
אורח
אורח

דברים נכוחים כתבת ידידי. ישר כח.
 הגב

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 29_03_2024 השעה 15:08:06