ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

ילד וילדה הלכו לאיבוד ביער - סיפורי מעשיות

הגב עמוד  1 2 >
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: ילד וילדה הלכו לאיבוד ביער - סיפורי מעשיות
לי היתה ידיעהכי היתה בריחה באיזה מדינה הן ה10 טיפות שברחו ליוסף ואכן 8 נאספו חזרה ומה-ב- שנישארו נברא כל העולם הזה . כ"ש איך מן הפרח יעלה הפרי ? רפח+ב=פרי. היא הב-ראשית. הזרע והביצית. ורמז באיזה מדינה לשון מ-דינה שנלקחה ע"י שכם.....כ"ש ב-שכם. שפל כוכב מלאך. וכמו שצדקת לענין כל ההתפצלויות בבריאה. שמאל וימין . זכר ונקבה. חושך ואור........
חידוש
מתקדם

אפשר לאמר באיזה מדינה. מדינה= מ-{ שניתנה ל,מ, יום } נד { שיש בה 54 פרשיות, ונישאר י+ה  . שאמרו יש בו יוד ויש בה הא.
ובאמת מספר לנו על אברהם ושרי . שידוע שהיה בן 4 כשהכיר את בוראו ושרי שהיתה בת 5 והם שני שמות .
1. הויה. שאמר רבינו ,והיה לשון שמחה .
2.אדני. אני ד , לשון ביטול דלית לה מגרמה ...
והן רומזים לגוף ונשמה , וראה כי הנשמה קדמה לגוף בשנה אחת .
והלכו לאיבוד ביער . ראה  י יע יער +6 =376 = עשו ,שנפלו לחכמות העולם הזה והחומרות...
3. ענין החתונה בע"ה זה כאשר זוכה לשלמות בין גוף ונשמה. ואין בניהם מחלוקת , ראה סיפורי מעשיות מיום הראשון " שובו לספינות שלכם "
4. וראה בבראשית ,זכר ונקבה ברא אותם {כ"א מהם } ז"א אם אתה בגוף זכר נשמתך נקבה וכשתיתעורר תדבר בלשון נקבה ללא בושה . ואם את נקבה נשמתך זכר וכשתיתעוררי תדברי בלשון זכר , בלי בושה.
אליעד כהן
מנהל הפורום

בעניין הכוחות המנוגדים שיש בכל דבר, ראה גם כאן:

http://forum.eip.co.il/forum_posts.asp?TID=166&PID=560#560 - שלא לאכל פרי קדם שנתבשל כל צרכו על האילן

אליעד כהן
מנהל הפורום

תוספת: ועניין הזה של הילד והילדה, הוא הביאור בכל המקומות בסיפורי מעשיות של ילדה וילדה, כגון במלך וקיסר או בבן מלך שהיה עשוי מאבנים טובות וכיו"ב.

הילדה הוא תמיד השכל הקטן, והילד הוא השכל הגדול. ושניהם הם לא השלמות. ז"א גם הילד הוא לא השלמות ...

ורק החיבור והחתונה שלהם, או לחלופין התגברות של אחד מהם (כמו לדוגמא בבן מלך שהיא עשוי מאבנים טובות) בשלמות, רק זו השלמות ...
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אורח

עולה לי שאולי גם מדובר על קשר נישואין. כשהאיש הוא בחינת שכל והאישה בחינת לב.
גם אם זה נכון אני יודע שבטח יש עוד הרבה הקשרים ובוודאי שגם בהקשרים שהועלו
יש עמקות גדולה שאני עוד לא מבין :)

כל קשר שיש בעולם בין כל דבר לכל דבר, נכון לגביו כל מה שנכון לגבי בחינת נישואין. וכן להפך, כל מה שנכון לגבי בחינת נישואין, נכון גם לגבי כל קשר אחר שיש בעולם בין כל דבר לכל דבר אחר ...
אורח
אורח

עולה לי שאולי גם מדובר על קשר נישואין. כשהאיש הוא בחינת שכל והאישה בחינת לב.
גם אם זה נכון אני יודע שבטח יש עוד הרבה הקשרים ובוודאי שגם בהקשרים שהועלו
יש עמקות גדולה שאני עוד לא מבין :)
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אורח

הילד והילדה- הם הראש והלב?

גם. ז"א נכון הוא הדבר שהראש והלב גם ביניהם יש כל הזמן קונפליקטים שונים וכל הזמן כוח אחד מתגבר על חברו.

אך בפנימיות העניין מדובר על משהו אחר.

משום שבאמת השכל והרגש (הראש והלב), לא באמת רבים ביניהם. מצד האמת שניהם רוצים את אותו הדבר בדיוק ממש.

וכל מה שנדמה לאדם שיש אצלו מחלוקות בין השכל לבין הרגש, מדובר על מחלוקות בתוך השכל עצמו, שאינו יודע כיצד לנהוג.

פירוש:

כאשר ברור לאדם משהו בוודאות של 100% בצורה מושלמת, הרי שבמצב כזה הלב והרגש מסכימים ואין ביניהם שום קונפליקט משום סוג שהוא.

אך מאחר שיש בתוך השכל של האדם ריבוי דעות, דהיינו את הדעה החלשה יותר שהיא הילדה ואת הדעה החזקה יותר שהיא הילד, על ידי זה נעשית המריבה בין הלב לבין הרגש.

כי האדם הולך כמובן אחרי הילד, כי באמת הגיוני ללכת אחרי השכל החזק יותר.

אך מצד האמת, גם הילדה צודקת, כי גם בדבריה יש אמת כלשהי, אחרת היא לא הייתה קיימת כלל. ולכן ורק בגלל זה הרגש מציק לאדם, כדי שלא יתעלם מהכוח של הילדה שיש בו.

כי האדם תמיד הולך אחרי הצד השכלי שנראה לו הגיוני יותר, ונוטש את הצד שנראה לו לא הגיוני. וזו אינה השלמות !

כי מי שזוכה לשלמות הדעת, אצלו כל הכוחות הם שווים ואין בתוכו שום מאבק בין שום כוח לשום כוח. וזו ורק זו השלמות.

וכל זמן שאדם צריך לוותר על X בשביל Y. וכל זמן שאדם חושב שרק X נכון ו Y לא נכון, הרי שהוא לא נמצא בשלמות הטובה, שהיא החיבור של ההפכים שבתוך האדם.

וכל זמן שהאדם לא נמצא בשלמות הזאת, לעולם הרגש יציק לאדם ולא משנה מה האדם יעשה, הרגש ימשיך להציק לו, גם אם הוא ישב בגן עדן וילמד תורה עם מלאכי השרת. זה בכלל לא משנה מה הוא יעשה ואיפה הוא יהיה. כל זמן שהאדם לא מגיע לשלמות הדעת, שבה הוא רואה את כל ההפכים כדבר אחד, ועולה אל מחוץ לבחינת המקום והזמן, תמיד הרגש ימשיך להציק לו ולהזכיר לו שהשלמות האמיתית חסרה לו וכולי.
אורח
אורח

הילד והילדה- הם הראש והלב?

אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי **בת מלך**

פפפפפפפפפפפפשששששששששששששש

יישר כח
חזק וברוך
איזה פירוש יפה !!!!!!!

תודה.

אם תרצי לקבל ביאורים לשיחות / סיפורים נוספים של רבי נחמן מברסלב , תבקשי ותקבלי.

איך יודעים על פירוש שהוא אמיתי באמת ?

תשובה: כאשר הוא לא משאיר שום קושיא שלא מובנת.

ז"א אם הכל מתבאר בשלמות, אז זו האמת לאמיתה וכולי ...

וכנ"ל, אשמח מאוד שישאלו שאלות ונשיב תשובות.

תודה.
**בת מלך**
חדש

פפפפפפפפפפפפשששששששששששששש

יישר כח
חזק וברוך
איזה פירוש יפה !!!!!!!
**‏כשזוכה האדם לבקוע פתח לצאת,

יזכה גם אחרים עמו,

לעורר לתשובה רשעים אחרים,

להוציאם מהחושך והגלות שהם אסורים שם.**

(רבי נחמן מברסלב).
 הגב עמוד  1 2 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 23:22:30