ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

התייחסות להרצאה: צדיקים, קדושים + אלוקים וכו'

הגב עמוד  < 1  2 3 4
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: התייחסות להרצאה: צדיקים, קדושים + אלוקים וכו'
למר סמית--תרשה לי לנסות להרגיע סערה בכוס מים...
"ועמך כולם צדיקים לעולם ירשו ארץ "--צדיק--מהוא צדיק ומנין המושג צ-ד-יק...
משנה באבות , בן תשעים לשוח "--תשעים=צ=צדיק..
לשוח בחינת משיח =מתבודד..ויצא יצחק לשוח בשדה....ר"ת יובל=50=שער החמישים , סוד וחמושים יצאו בני ישראל ממצרים...
היא הכונה לצאת מן המצרים ע"י ההתבודדות וביטול לאור האין סוף..אלא שהזהירנו הכתוב כי ציור האור ע"י הכלי.
כ-הן..ל-וי..י-שראל... ר"ת כלי.. כי יורד בח. יצחק ויכול ח"ו להגיע בח. עשו או בחי. יעקוב..
לכן הגביל אותנו עד כניסת שבת הינו שיבטל עצמו לצדיקים שהם בחי. שבת ואז יש לו תקוה שיציר האור לטוב (אמת )...
והיא בחי. אכילת התפוח שרומז בלשון רפואי ...תפןח=ברך..ראה בלעם או משה . ציור האור . ולכן בראש השנה אכילת תפוח בדבש..כי דבש דא תמר..הוא אשה היא האש שלי. ולכן 1.לא שיך ויכוח בין אדם לרעהו בקבלת האור כי נקרא אור האין סוף ויכול לציר עצמו באין סוף ציורים..והוא שאמרו " לעתיד לבוא לא ישאלו איש את רעהו בהלכה"
"כמים לים מכסים"..אז אפשר לאמר שאתה צודק ואליעד צודק וכולם צודקים כ"ש רבינו כל חד כפום דמשער בליבא.
ולנו אנשי האמת יש סימנים שקיבלנו ממנו יתברך איך נראה האמת לאמיתו , כי חכמת אדם תאיר פניו....וכתוב השגותיך ולא תבזבז זמן להראות לאליעד שהוא טועה ..כי לא שיך טעות באין סוף כלל...כי השם יתברך גם בניצחון הוא אמת...
עין האמת
מתקדם

חחח ׳מר סמית׳ ממטריקס? למה אתה קורא לו ככה? מה השכל שיש בזה?
חידוש
מתקדם

סמית=סתמי....אבל כך הוא מכנה את עצמו שיהנה וישמח
אורח
אורח

Snirt
אתה עושה עבודת קודש!
תודה רבה לך

אם אפשר לשאול מאיפה הידע?
איפה אתה לומד, לפי איזו שיטה?
אני כולי מבולבל כבר מהמציאות, ואליעד רק בילבל לי תשכל עוד יותר...כי אני מרגיש שהבנתי אותו, ויש שם חוכמה, אבל אני לא חושב שאפשר לחיות עם החוכמה הזו בעולם הזה..זה מרגיש כמו תא בגוף שמחליט להיות שלם בלי קשר לגוף ועל ידי זה הוא מנסה להחריב את הגוף השלם.
אבל אני לא מצליח להרגיע את המחשבה שלי מאז...היא לא נחה, אני מרגיש שאין טעם לכלום...

למרות שמצד שני גם לפני שראיתי את ההרצאות שלו, הרגשתי לא משהו...כי הייתי קיצוני בקטע של הבדלה בין רע לטוב וזה לא עשה לי טוב. יכול להיות גם כי לא הבנתי מספיק למה צריך להבדיל בין רע לטוב באותו תקופה.

בכל מקרה ההתייחסות שלך לנושא פה מאוד עזרה לי, הרגשתי שאני הולך לאיבוד. למרות שעדיין אני לא מרגיש אחיזה חזקה.
תודה רבה על כל פנים

מקווה לשמוע ממך עוד, ואם יש לך הרצאות או שיעורים, זה יכול מאוד לעזור לי!

אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אורח

Snirt
אתה עושה עבודת קודש!
תודה רבה לך

אני כולי מבולבל כבר מהמציאות, ואליעד רק בילבל לי תשכל עוד יותר...כי אני מרגיש שהבנתי אותו, ויש שם חוכמה, אבל אני לא חושב שאפשר לחיות עם החוכמה הזו בעולם הזה..זה מרגיש כמו תא בגוף שמחליט להיות שלם בלי קשר לגוף ועל ידי זה הוא מנסה להחריב את הגוף השלם.
אבל אני לא מצליח להרגיע את המחשבה שלי מאז...היא לא נחה, אני מרגיש שאין טעם לכלום...

למרות שמצד שני גם לפני שראיתי את ההרצאות שלו, הרגשתי לא משהו...כי הייתי קיצוני בקטע של הבדלה בין רע לטוב וזה לא עשה לי טוב. יכול להיות גם כי לא הבנתי מספיק למה צריך להבדיל בין רע לטוב באותו תקופה.

בכל מקרה ההתייחסות שלך לנושא פה מאוד עזרה לי, הרגשתי שאני הולך לאיבוד. למרות שעדיין אני לא מרגיש אחיזה חזקה.
תודה רבה על כל פנים

תזכור שאם מישהו הצליח לערער אותך, זה סימן שעוד לא הגעת אל האמת.

ולכן עליך לומר תודה לכל מי שמצליח לערער אותך

בנוסף, רבי נחמן צעק ואמר וכולי מספר פעמים, שאף אחד לא מבין אותו ... כי הוא התכוון בדיוק למה שאני מדבר.

וכמובן שגם בדיבורים שלי יש עומק גדול, ובשורש הכל אחד וכולי.

דהיינו, תמשיך לחפור ולחקור, עד שתגיע לסיבה של הסיבה הראשונה ... אל המחוייב, לשלמות הדעת וכולי ... ושם, ורק שם תמצא מרגוע לנפשך.

ואל תשכח, שבן הרב לא התקרב אל הצדיק, כי הוא חשב שהוא עושה עבירות ... אך הריקנות נשארה בליבו, עד שהוא מת ... ואם הוא היה מחפש את האמת, הוא היה וכולי ...
חידוש
מתקדם

אורח יקר--הבדלה בין טוב לרע זה להבדיל בין אמת(טוב)..לרע (שקר)..זה הכי פשוט...
הנחש אמר "והייתם כאלהים יודעי טוב ורע"..ידיעה לשון זיווג התחברות .ומזה היזהירנו השם יתברך .
לא לחשוב שנצליח להציל את הנשמות שנפלו למבוכות ובחרו בשקר וכולי..ראה מ7 קבצנים "עדיין לא היתקרבתם למדינה וכבר היתקלקל אצלכם הטעם והריח, מה יהיה כשתיכנסו אצלהם...או משתי הציפורים המיללות שכבר מרחוק התחילו לילל המנסים לעזור....וזוהיא עיקר הנפילה של אנשי המדור שלנו שמנסים לעזור לאחרים כשאין להם היכולת להבדיל בין מי שראוי לקרבו או למי שאין אפשרי לקרבו...
Snirt
מתקדם

נשלח במקור על ידי אורח

Snirt
אתה עושה עבודת קודש!
תודה רבה לך

תודה רבה על כל פנים

תודה,
הידע שלי נרכש מספר פרי הארץ כאמור, אבל הוא גם ידע מחוייב.
אני מייעץ לך לרכוש את הספר הזה, לרכוש ידיעות ממנו וכמו כן לרכוש ידע מחוייב דהינו חפש את המחוייב של דברי הרב בספר.
תנסה להעמיק באמת, בענייניות, תכלס'.
ויהי רצון שתזכה לכל הישעות בע"ה.
אליעד כהן
מנהל הפורום

לכל המעוניין, המשך הדיון אפשרי גם כאן

הגב עמוד  < 1  2 3 4

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 16:49:55