ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

אלוקים ,אבותינו הקדושים

הגב עמוד  < 1 2 3 4 5 8 >
מחבר
תלמיד
מתקדם

נושא: אלוקים ,אבותינו הקדושים
טוב ,עדיין לא היגעתי לזאת הדעת ,
עין האמת
מתקדם

כן. והכל מכח האמונה הפשוטה בדברי הצדיקי אמת שכך גילו לנו.
ולא שאלתי אם אתה כן יודע או לא. שאלתי מאיפה הבאת/התברר לך זה??? אולי מבטן מלאה בתאוות עולם הזה??? ולמה שנאמין לך???
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

כן. והכל מכח האמונה הפשוטה בדברי הצדיקי אמת שכך גילו לנו.
ולא שאלתי אם אתה כן יודע או לא. שאלתי מאיפה הבאת/התברר לך זה??? אולי מבטן מלאה בתאוות עולם הזה??? ולמה שנאמין לך???

אחי, לי אין שום אמונה בשום דברי שום צדיק בעולם - אני בררתי את האמת - ואם אני אומר משהו שהוא לא האמת, פרט נמק והסבר מדוע הוא לא האמת.

אולי באמת יש לי אין סוף תאוות, אך אני הראשון בעולם שממליץ לך לא להאמין לי - אלא לברר את האמת.

http://www.EIP.co.il/videos/?v=gtawvqnaad8 - הרצאה על אמונה = סבל - מי אמר ש... - כל אמונה = סבל נצחי?[10:07]
בנוסף, גם לא יעזור לך להאמין לי, כי אתה צריך לדעת את האמת.

השקר מעודד אותך להאמין, ואני מעודד אותך לברר את האמת - ולך יש בחירה חופשית, כל זמן שאינך יודע את האמת (-:
עין האמת
מתקדם

לא פעם בקשתי ממך לברר לי את האמת. וסיננת. באומרך שזה גדול עליי.
אני כן רוצה לברר האמת. רק לא יודע איך עושים זאת לצערי.
אבל מה שכן ברור לי על פי ״דרגתי״. הוא שכותב רבי נחמן מברסלב שעל ידי אמת באים לאמונה.ז׳א שהמכוון הוא אמונה. ועוד שאמת ואמונה זה בחינה אחת. ואם טעיתי תאיר את עיני בכל הנ״ל. בפרט איך זוכים לברר האמת על פי ״דרגתי״.ורק תמחל לי. לא אמרתי שיש לך תאוה חס ושלום. רק אני רוצה להכיר אותך יותר. :-]] 
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

לא פעם בקשתי ממך לברר לי את האמת. וסיננת. באומרך שזה גדול עליי.
אני כן רוצה לברר האמת. רק לא יודע איך עושים זאת לצערי.
אבל מה שכן ברור לי על פי ״דרגתי״. הוא שכותב רבי נחמן מברסלב שעל ידי אמת באים לאמונה.ז׳א שהמכוון הוא אמונה. ועוד שאמת ואמונה זה בחינה אחת. ואם טעיתי תאיר את עיני בכל הנ״ל. בפרט איך זוכים לברר האמת על פי ״דרגתי״.ורק תמחל לי. לא אמרתי שיש לך תאוה חס ושלום. רק אני רוצה להכיר אותך יותר. :-]] 

אם על ידי אמת באים לאמונה, אז איך בלי אמת אתה חושב שאתה יודע מהי אמונה?

לגבי מה שהיה, החל מעכשיו אני מוכן לעזור לכל אחד גדול כקטן להגיע עד התכלית הסופית בשלמות שאין שלמות אחריה - אתה מוזמן לנצל את ההזדמנות הזאת.

רבי נחמן מברסלב אמר שצריך להחזיר את הצדיקים הכי גדולים בתשובה, ואני מוכן לקחת על עצמי את המשימה הזאת, עבור כל מי שיהיה מוכן להודות שהוא מחפש את האמת באשר היא.

אמונה = השכל הנקנה שיש מעל השכל האנושי הרגיל.

לגבי התאוות שלי, לצורך הדיון אומר שיש לי תאוות כרימון. אך אוסיף ואומר, שמצד בירור האמת, צריך לברר את האמת באשר היא, בלי קשר למי שאומר אותה.

לשאלתך, אשמח לסייע בפגישה אישית / בהרצאה הבאה / דרך הספר שלי / ודרך אלפי המאמרים וההרצאות שבאתר

יש?

לגבי חיפוש האמת

ראה כאן:

וכאן

אליעד כהן
מנהל הפורום

וכמובן, ראה גם כאן

מחוייב המציאות = ידיעת הבורא = מה שמובא בתורה נב שהיא המכוון של ההתבודדות
אליעד כהן
מנהל הפורום

כ"כ, אילו באמת חפצה נפשך באמת, לא היית מקבל את התשובה "שזה גדול עליך", אלא היית במסירות נפש ממשיך להתעקש וכולי.

כפי שהיה החטא של משה, שאמר לו לא יראני, והוא נסוג לאחור. כי תלה בזכות עצמו. וזכות עצמו מוגבלת. אך על ידי חסד חינם, יכול לקבל גם את מה שהוא למעלה מהשכל ושום דבר לא גדול עליך.
תלמיד
מתקדם

איך אדם שמלא גאווה יכול לבטל עצמו אל מחוייב המציאות ,,

תלמיד
מתקדם

בשביל מה כל השמות שמכנים את השם יתברך אם העיקר הוא להיכלל באור אין סוף ,שלפי הבנתי לא שייך שם בכלל שמות תארים וכינויים ,

אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

איך אדם שמלא גאווה יכול לבטל עצמו אל מחוייב המציאות ,,

האם אתה יודע מהי גאווה וענווה? האם אתה יודע מהו מחוייב המציאות? האם אתה יודע (לא מאמין, אלא יודע בידיעה אישית מנסיון אישי), את הקשר שבין ענווה / גאווה לבין ביטול אל מחוייב המציאות?

ואם לא, אז איך אדם שמלא שקרים (דהיינו אפשרי המציאות), יכול לבטל את עצמו אל מחוייב המציאות?
 הגב עמוד  < 1 2 3 4 5 8 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 29_03_2024 השעה 04:02:25