ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

אלוקים ,אבותינו הקדושים

הגב עמוד  < 1 2 3 4 8 >
מחבר
אליעד כהן
מנהל הפורום

נושא: אלוקים ,אבותינו הקדושים
נשלח במקור על ידי תלמיד

גם התהו והעירבוב ,זה אלוקותו יתברך ,הטוב והרע בשורשם טוב ואחדות ,אבל בצורה כזאת נחזיר את העולם לתהו ובוהו ,ועל כן ניתנה לנו תורה קדושה שמלמדת אותנו לעשות סדר בתוך האין סוף ,כי השם יתברך לא לתוהו בראה כי אם לשבת יצרה ,ואני מרגיש שאתה בדעתך רוצה לישבור את הכלים ,ולגלות שהכל אחד הכל טוב ,אבל ללא מידות טובות הרי זה חורבן ,ועירבוביא ,גם העיגול שהוא האין סוף ,צריכין להכניסו לריבוע ,שהוא הגבול והמידה ,

+ אל תשכח שגם לפי תורת היהודים עצמה, סופה להתבטל מן העולם ותתגלה תורה חדשה וכולי ... אז אם בא לך לחכות ולגלות לעתיד לבוא, את האמת שעליה אני מדבר כבר עכשיו, אתה מוזמן להמשיך ולחכות ...
תלמיד
מתקדם

אור להביות הנשמה הוא עד אין סוף ,וללא התורה שתקרר את ההתלהבות ,היה הלב מוקיד את כל הגוף ,אז המצוות הם הגבולים והצימצומים ,
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

אור להביות הנשמה הוא עד אין סוף ,וללא התורה שתקרר את ההתלהבות ,היה הלב מוקיד את כל הגוף ,אז המצוות הם הגבולים והצימצומים ,

והכל אך ורק אחרי שיש תפילה, שהיא התגלות התורה של ארץ ישראל

דהיינו, קודם תכלל בא"ס, ואח"כ עם הרשימו שלך תשמור את התורה שתתגלה לך - אך קודם כל ביטול לא"ס.
תלמיד
מתקדם

התורה החדשה שתתגלה היא התורה שקיבלנו בהר סיני רק שניראה בה פירושים חדשים ,תורה חדשה מאתי תצא ,ניראה איך כל הסיפורים בתורה היו הסיפורים של השם יתברך ,גם פרעה המן עמלק וכו,,דיברו רק על השם ,
אליעד כהן
מנהל הפורום

+ כדאי מאוד שתשמע את כל ההרצאות שלי מדברי רבי נחמן מברסלב על הנושאים האלו

http://www.eip.co.il/breslev/videos.asp - ברסלב + רבי נחמן מברסלב: מרצה הרצאה+הרצאות וידאו+MP3 לצפייה/להורדה/לשמיעה של אליעד כהן  ...
עין האמת
מתקדם

מאיפה הבאת את זה??? שהאבות ומשה לא תקנו חטא אדם הראשון??? אתה עם כל הכבוד. לא יודע מי תיקן מה. אלא אם כן...
דבר שני. משה כ ן נכנס לארץ ישראל. רק בשם אחר. יהושוע וכו׳ או אם תרצה רבי נחמן מברסלב זיע׳א...
תלמיד
מתקדם

אני מאד אוהב את הלימוד שלך ,מה שמפריע לי שלפעמים אני מוציא מילים עם חוסר כבוד ,כמו מטומטמים וכו ועוד על גדולים שאפילו השם יתברך קראם בשמות חיבה ,כאברהם ומשה וכו,, ואת זה קשה לי לישמוע,
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

מאיפה הבאת את זה??? שהאבות ומשה לא תקנו חטא אדם הראשון??? אתה עם כל הכבוד. לא יודע מי תיקן מה. אלא אם כן...
דבר שני. משה כ ן נכנס לארץ ישראל. רק בשם אחר. יהושוע וכו׳ או אם תרצה רבי נחמן מברסלב זיע׳א...

האם אתה כן יודע מי תיקן מה?

אז אני כן יודע, ואני יודע שהם לא תיקנו - ואם אינך יודע, אז אינך יודע האם אני יודע או לא.

וכל זמן שאתה עצמך לא הגעת, אז אינך יודע מאומה.

דבר שני, אני לא מיסטיקן - התורה הכתובה שיש אותה בידך, היא נכתבה משכל של לפני ארץ ישראל - וזאת עובדה קיימת

+ רבי נחמן מברסלב כתב עליה בפירוש, שהיא רק על שם המושאל בלבד, איך היא לא תורת ה ממש.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

אני מאד אוהב את הלימוד שלך ,מה שמפריע לי שלפעמים אני מוציא מילים עם חוסר כבוד ,כמו מטומטמים וכו ועוד על גדולים שאפילו השם יתברך קראם בשמות חיבה ,כאברהם ומשה וכו,, ואת זה קשה לי לישמוע,

אם קשה לך לשמוע משהו, זה אומר שמשהו בתוכך טעון תיקון

+ אין שום הבדל ביני לבין משה לבינך לבין פח הזבל הקרוב לבין אלוהים (כללתי גם את עצמי) - ולכן כולנו מטומטים וחכמים באותה המידה ממש. ואם יש לך בעיה עם השכל של האחדות, תתקן את עצמך.

+ השי"ת של התורה, כפי שכבר הסברתי והבהרתי, הוא השטן בדמות אלוהים. כי אלוהים האמיתי הוא משהו אחר לגמרי - ורק לעתיד לבוא יגלו מיהו באמת ...

http://www.EIP.co.il/videos/?v=k6fiprgb294 - הרצאה על מי ברא את אלוהים של היהודים? האם יש שני אלוהים? מי ברא את הבורא? וממה החרדים חרדים?[14:01]

אליעד כהן
מנהל הפורום

+ לכל המתלוננים החכמים הגדולים, במקום לזרוק סיסמאות לאוויר, תשכחו לרגע אחד את כל הדעות הקדומות שלכם, ואימרו לי בבקשה, איזה דבר אמרתי שהוא אינו האמת לאמיתה בשורש המציאות.
 הגב עמוד  < 1 2 3 4 8 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 20_04_2024 השעה 08:00:19