ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

אלוקים ,אבותינו הקדושים

הגב עמוד  < 1  2 3 4 5 6 8 >
מחבר
אליעד כהן
מנהל הפורום

נושא: אלוקים ,אבותינו הקדושים
נשלח במקור על ידי תלמיד

בשביל מה כל השמות שמכנים את השם יתברך אם העיקר הוא להיכלל באור אין סוף ,שלפי הבנתי לא שייך שם בכלל שמות תארים וכינויים ,

השאלה לא ברורה
תלמיד
מתקדם

זה מה ששאלתי איך ?
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

זה מה ששאלתי איך ?

שוב פעם, השאלה שלך לא ברורה.

+ תסביר את בסיס הנחות היסוד של השאלה שלך, ואח"כ את השאלה שלך. תודה.
עין האמת
מתקדם

אחי.

בקשר לברור האמת הנ״ל. בפרט לגבי הטענה שיש אלהים אמיתי שברא את האלהים היהודי. מצד אחד, יש לי דעות קדומות. והברור היחידי שיש לי על זה הוא אמונה פשוטה. שככה הם פני הדברים. והכל מצד הקבלה מאבותינו זיע׳א וכו׳.

מצד שני. אתה טוען הטענה. אומר שהחובה נפלה עליי, לברר את זה.

שאלתי היא,

היות ואין לי כלים לברר את זה. למה פשוט לא להעמיד על אמונה בצדיקים זיע״א, שכבר מסתמא בררו את הנושא הנ״ל ושאגב רבינו דיבר מזה [מהאמונה בהי״ת והצדיקים] הרבה?

ואולי כל מה שאתה אומר הוא בכלל מה שאמר רבינו להתרחק מחוכמות/ חוכמות חיצוניות?

ואולי בכלל. אם אתה טוען כזו טענה. עליך מוטלת החובה להוכיח את מה שאתה אומר? 
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

אחי.

בקשר לברור האמת הנ״ל. בפרט לגבי הטענה שיש אלהים אמיתי שברא את האלהים היהודי. מצד אחד, יש לי דעות קדומות. והברור היחידי שיש לי על זה הוא אמונה פשוטה. שככה הם פני הדברים. והכל מצד הקבלה מאבותינו זיע׳א וכו׳.

מצד שני. אתה טוען הטענה. אומר שהחובה נפלה עליי, לברר את זה.

שאלתי היא,

היות ואין לי כלים לברר את זה. למה פשוט לא להעמיד על אמונה בצדיקים זיע״א, שכבר מסתמא בררו את הנושא הנ״ל ושאגב רבינו דיבר מזה [מהאמונה בהי״ת והצדיקים] הרבה?

ואולי כל מה שאתה אומר הוא בכלל מה שאמר רבינו להתרחק מחוכמות/ חוכמות חיצוניות?

ואולי בכלל. אם אתה טוען כזו טענה. עליך מוטלת החובה להוכיח את מה שאתה אומר? 

ברור הוא לא אמונה פשוטה - כי גם ההודים מאמינים באמונה פשוטה שהפרה שלהם היא אלוהים.

החובה עליך לברר את זה, כי אני בניגוד אליך, מציג הסבר ברור שאפשר לבדוק אותו בלי בעיה. אתה בוחר להתעלם ממנו.

לתשומת ליבך, יש לך כלים לברר את זה בלי שום בעיה.

למה פשוט לא להאמין באיסלם / נצרות / כל משוגע / שקרן אחר וזהו?

כל אותם צדיקים שאתה סומך עליהם, לא ביררו את האמת עד סופה, כפי שניתן להראות זאת בלי בעיה + כפי שאמר זאת בפירוש רבי נחמן עצמו, שהם כולם לא הגיעו לתכלית האמת של השכל הנקנה (ראה תורה סד, ובמה שמובא עליה בחיי מוהרן + ההרצאה הראוכה שלי בנידון).

ואולי כל מה שאני אומר זה חוכמות? אולי? באמת אולי? אז פשוט תבדוק!

כל טענה שאני אומר אותה, אני בהחלט מוכיח אותה. השאלה היא, האם אתה מעוניין לנסות להתמודד עם ההוכחה הברורה שגם אתה מסוגל להבין אותה, או שאתה בוחר להמשיך לחיות בשקר ... (-:

בקיצור, חפש את האמת באשר היא

http://www.EIP.co.il/videos/?v=d86761a87ff42e6d - הרצאה על החלל הפנוי, תורת הצמצום, בריאת העולם, איך נברא העולם - ליקוטי מוהרן חלק א תורה סד (ברסלב)[2:30:09]
תלמיד
מתקדם

איך אדם שמלא שקרים [אפשרי המצאיות ]יכול להבין את מחוייב המציאות
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

איך אדם שמלא שקרים [אפשרי המצאיות ]יכול להבין את מחוייב המציאות

חזרת על דברי? האם זו שאלה?
תלמיד
מתקדם

כן
אליעד כהן
מנהל הפורום

ההסבר בפשיטות הוא:

התכלית היא להשיג את המחוייב, דהיינו להבין את מהות הבורא. הבורא = הדבר שקיומו מחוייב. להבין את מהות הבורא = להבין את המחוייב = להיכלל באין סוף על ידי הדעת וכולי.

חוץ מהבורא, הכל הוא אפשרי המציאות.

האמת היא מחוייבת המציאות, והשקר הוא אפשרי המציאות. כי האמת קיומה מחוייב, והשקר קיומו אפשרי (או אין לו הוויה כלל).

כאשר האדם הופך את האפשרי למחוייב, עי"ז הוא מרחיק את עצמו מהמחוייב.

כאשר האדם לוקח דבר שאינו מחוייב המציאות, וחושב שהוא אמת מחוייבת, על ידי זה הוא משקר ומרחיק את עצמו מהשגת המחוייב האמיתי.

http://www.EIP.co.il/videos/?v=atmpdb7qb_e - הרצאה על מושכל ראשון מחוייב המציאות - מה הם?[9:36]

http://www.EIP.co.il/videos/?v=d5fcfaa091ee17b3 - הרצאה על מעשה ממלך ענו, סיפורי מעשיות - איך לראות את אלוהים, איך לגלות שקרים ושקרנים (ברסלב)[1:42:36]
תלמיד
מתקדם

מה הכוונה אין לו הויה , שכתוב שאדם שלא עשה תשובה אין לו הויה ,האם ההויה היחידה זה רק השם ,?
 הגב עמוד  < 1  2 3 4 5 6 8 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 18_04_2024 השעה 14:44:15