ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

אלוקים ,אבותינו הקדושים

הגב עמוד  1 2 3 8 >
מחבר
אורח
אורח

נושא: אלוקים ,אבותינו הקדושים
אליעד שלום,
כשאני קורה את השבחים והערצתו של רבי נחמן מברסלב על משה רבינו ועל התורה הקדושה ,תורת אמת,ועל הקדוש ברוך הוא ועל אבותינו כולל דוד המלך ועל כל שולשלת התנאים אני לא מבין כיצד אתה מעז להביע את מסקנות מוטעות וחסרות כל שחר עד לשיא השיגעון שבו אתה מכנה את אלוקי ישראל בשם שאסור בכלל להזכירו ואף רצוי להיתעלם מימנו בכלל.
בכל זאת אני חייב לציין שאני מעריך את המאמרים שלך שבהם יש אמת גדולה ועמוקה.
אני כותב לך כיוון שאני מבולבל ולא מבין כיצד עלי להיתייחס אליך,האם כחכם גדול או ככופר גדול בכל הערכים שגדלתי עליהם ואשר הצילו את עם ישראל מהשמדה מוחלטת.
אליעד כהן
מנהל הפורום

אשיב לך את מה שאמר רבי נחמן על עצמו, או שאני כמו שהחולקים אומרים עלי שאני יותר גרוע מכל וכולי ... או להפך הגמור - אין כאן ממוצע!

לעיונך

http://www.EIP.co.il/videos/?v=wnqyru3svcs - הרצאה על אליעד כהן, רבי נחמן מברסלב? חסידי ברסלב, חסידות ברסלב - איך הכל מסתדר? (ברסלב)[14:15]
מה שמנחה אותי בחיים, זו אך ורק האמת, ולא שום שיקול אחר באשר הוא.

יש רק דבר אחד שאף אחד בעולם לא יכול לעשות, והוא לשלול את הדברים שלי מצד האמת! נכון, אם אתה רוצה להאמין נגד השכל, זאת בחירה חופשית שלך (ראה ליקוטי מוהרן ח"א תורה סד), אך אם את האמת אתה מחפש וכולי ... אז הדברים מדברים בעד עצמם ...

כמובן שאפשר לכתוב על זה ספרים שלמים ... על מה שרבי נחמן באמת חשב ... ועל מה שחשבו שהוא חושב וכולי ... אך העיקר הוא האמת, תשאל את עצמך באופו אישי באמת, מה באמת אתה מחפש, את האמת את כל האמת ואך ורק את האמת, גם אם היא הדבר הגרוע יותר מכל סבל נצחי וכולי, או שאתה מעדיף להרגיש טוב ...

ואם אתה מחפש רק את האמת, אז אני ממליץ לך לא להסכים איתי על שום דבר, אלא כל דבר שאני אומר, תצא תנסה לברר את האמת מצד האמת האם הוא נכון או לא. ולבסוף תראה את האמת וכולי.

והצעה כזאת, אף אחד אחר בעולם לא מציע. כי כולם מציעים לך להאמין וכולי, כי השקר מפחד שיחשפו אותו ... אבל אני מעודד אותך לברר את האמת, כדי שהאמת תתגלה וכולי ...

בהצלחה

+ תשובות לכל השאלות, יש בתוך ההרצאות החדשות שלי על ספרי רבי נחמן מברסלב. בהצלחה.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אורח

אליעד שלום,
כשאני קורה את השבחים והערצתו של רבי נחמן מברסלב על משה רבינו ועל התורה הקדושה ,תורת אמת,ועל הקדוש ברוך הוא ועל אבותינו כולל דוד המלך ועל כל שולשלת התנאים אני לא מבין כיצד אתה מעז להביע את מסקנות מוטעות וחסרות כל שחר עד לשיא השיגעון שבו אתה מכנה את אלוקי ישראל בשם שאסור בכלל להזכירו ואף רצוי להיתעלם מימנו בכלל.
בכל זאת אני חייב לציין שאני מעריך את המאמרים שלך שבהם יש אמת גדולה ועמוקה.
אני כותב לך כיוון שאני מבולבל ולא מבין כיצד עלי להיתייחס אליך,האם כחכם גדול או ככופר גדול בכל הערכים שגדלתי עליהם ואשר הצילו את עם ישראל מהשמדה מוחלטת.

לתשומת ליבך, אילו הייתי חי בתקופת רבי נחמן, כנראה שהייתי בוחר לפעול כמוהו ...

גם היום אני יכול לתת לך הרצאות שלמות על כמה התורה יפה והצדיקים הדתיים חכמים וכולי ... וזה ישמע לך הגיוני לגמרי וכולי ...

אבל אם אתה רוצה את שורש האמת, אז הדברים כבר התבארו בהרצאות.

וגם לגבי אלוהים, ראה בתורה ו', שצריך לחזור בתשובה על שמגשימים את הבורא, דהיינו שתופשים את אלוהים בצורה עקומה וכולי ...
אליעד כהן
מנהל הפורום

+ חפש את ההרצאה שלי על נצחיות עם ישראל, בזכות מה הוא שרד ...

http://www.EIP.co.il/videos/?v=ld-ohp0j5ca - הרצאה על תורה מן השמיים, נצחיות התורה, העם היהודי, איך היהדות, היהודים, התורה היהודית - שורדים?[14:44]
אורח
אורח

תודה אליעד,
אני אלמד את כל ההפניות של ואנסה באמת להבין את האמת שאתה מנסה ללמד,כרגע למען האמת אני די מבולבל.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אורח

תודה אליעד,
אני אלמד את כל ההפניות של ואנסה באמת להבין את האמת שאתה מנסה ללמד,כרגע למען האמת אני די מבולבל.

אפשרות 1 - חפש את האמת, את כל האמת, ואך ורק את האמת!

אפשרות 2 - אמור את האמת שאינך מחפש את האמת, וחפש אך ורק את הטוב, גם אם הוא שקרי ...

בכל אחת מהדרכים, תגיע אל האמת ואל הטוב (-:
תלמיד
מתקדם

האמת שהרגזת אותי ,בהרצאה הזאת שלך ,יש דברי טעם בדבריך שהכל טוב הכל אחד .אבל למה הביזוי של אבותינו ומשה רבנו ,שהם רצו להוביל אותנו אל האמת הזאת גם ,עד שכתוב שבהר סיני "אתה הראת לדעת שהשם הוא האלקים בשמים ממעל ועל הארץ מתחת אין עוד ,אני מסכים שיש הרבה שקר והיתרחקות מהאחדות ,בדעת התורה של עץ הדעת טוב ורע ,אבל מכאן ולבזות תלמידי חכמים אמתיים ,המרחק גדול ,ובלתי מתקבל על הדעת ,הצעה של חבר לי אליך פשפש בדיבורך ,ושים מחסום לפעמים ללשונך ,שהשתיקה יפה לחכמים ,
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

האמת שהרגזת אותי ,בהרצאה הזאת שלך ,יש דברי טעם בדבריך שהכל טוב הכל אחד .אבל למה הביזוי של אבותינו ומשה רבנו ,שהם רצו להוביל אותנו אל האמת הזאת גם ,עד שכתוב שבהר סיני "אתה הראת לדעת שהשם הוא האלקים בשמים ממעל ועל הארץ מתחת אין עוד ,אני מסכים שיש הרבה שקר והיתרחקות מהאחדות ,בדעת התורה של עץ הדעת טוב ורע ,אבל מכאן ולבזות תלמידי חכמים אמתיים ,המרחק גדול ,ובלתי מתקבל על הדעת ,הצעה של חבר לי אליך פשפש בדיבורך ,ושים מחסום לפעמים ללשונך ,שהשתיקה יפה לחכמים ,

השתיקה יפה רק לטיפשים שלא יודעים מה הם מדברים.

התלמידי חכמים שלך, הם טיפשנו זכרונם לברכה, שפגמו ולא תקנו את חטא עץ הדעת - ואם הם החכמים שלך, אתה בבעיה מאוד חמורה

http://www.EIP.co.il/videos/?v=ptv_sg1ys60 - הרצאה על צדיקים, קדושים + אלוהים, או כופרים, עובדי אלילים, אתאיסטים? מה האמת?[14:57]
הכל אחד, זו אמת ידידי ולא אמונה - וכאשר הכל אחד, אז הכל כולל הכל אחד.

כ"כ אני לא ממליץ לך לסמוך על משה, כי לארץ ישראל הוא לא הגיע

http://www.EIP.co.il/videos/?v=f62318ee83e93a3e - הרצאה על משה רבנו, חטאו של משה, ארץ ישראל, החטא של משה רבנו הגאווה - ליקוטי מוהרן חלק א תורה כ (ברסלב)[1:10:21]
בהצלחה
תלמיד
מתקדם

גם התהו והעירבוב ,זה אלוקותו יתברך ,הטוב והרע בשורשם טוב ואחדות ,אבל בצורה כזאת נחזיר את העולם לתהו ובוהו ,ועל כן ניתנה לנו תורה קדושה שמלמדת אותנו לעשות סדר בתוך האין סוף ,כי השם יתברך לא לתוהו בראה כי אם לשבת יצרה ,ואני מרגיש שאתה בדעתך רוצה לישבור את הכלים ,ולגלות שהכל אחד הכל טוב ,אבל ללא מידות טובות הרי זה חורבן ,ועירבוביא ,גם העיגול שהוא האין סוף ,צריכין להכניסו לריבוע ,שהוא הגבול והמידה ,
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי תלמיד

גם התהו והעירבוב ,זה אלוקותו יתברך ,הטוב והרע בשורשם טוב ואחדות ,אבל בצורה כזאת נחזיר את העולם לתהו ובוהו ,ועל כן ניתנה לנו תורה קדושה שמלמדת אותנו לעשות סדר בתוך האין סוף ,כי השם יתברך לא לתוהו בראה כי אם לשבת יצרה ,ואני מרגיש שאתה בדעתך רוצה לישבור את הכלים ,ולגלות שהכל אחד הכל טוב ,אבל ללא מידות טובות הרי זה חורבן ,ועירבוביא ,גם העיגול שהוא האין סוף ,צריכין להכניסו לריבוע ,שהוא הגבול והמידה ,

האם אתה כבר יודע מהו האין סוף שאתה כבר רוצה לצמצם אותו?

דעת רבי נחמן מברסלב היא, שצריך צמצום וכולי, אבל רק אחרי שאתה מתקן את חטא אדם הראשון, מחזיר מפועל אל הכוח וחוזר בתשובה שלמה

ועד אז, אין לאדם הוויה כלל והוא לא עולה מדרגה לדרגה כלל, והוא אינו יהודי כלל.

++ אני לא צריך כלום, אני בסך הכל אומר את האמת - והיא שהכל היה הווה ויהיה אחד תמיד

הגב עמוד  1 2 3 8 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 20:04:06