ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

ארץ ישראל - איזה טעם יש לה?

הגב עמוד  < 1 2 3 >
מחבר
אליעד כהן
מנהל הפורום

נושא: ארץ ישראל - איזה טעם יש לה?
נשלח במקור על ידי יצחק חי

אליעד, חשבתי הרבה, ובאתי למסקנה שאפשר אתה צודק, אבל תבאר לי האם אתה אלהים ממש  ?
מה מביאך לחשוב שאולי אני צודק?

+ שים לב, שהמושג אלוהים אצלי, הוא משהו אחר מאצלך / אצל העולם.
יצחק חי
מתקדם

ואם אני מקבל עליך שאתה אלהים שלי, אתה מוכן ללמד אותי איך שאני באמת יכול להגיע להיות כאלהים ממש ?
אליעד כהן
מנהל הפורום

ואם אני מקבל עליך שאתה אלהים שלי, אתה מוכן ללמד אותי איך שאני באמת יכול להגיע להיות כאלהים ממש ?
כן ולא.

1 - אני מוכן ללמד אותך איך להיות אלוהים עצמו ממש.

2 - שלב ראשון אל תקבל עליך שאף אחד הוא אלוהים שלך.

כדי להיות אלוהים, שלב ראשון עליך לכפור בכך שיש אלוהים מעליך.

אם תעשה זאת, לבסוף הוא יתגלה דרכך. וכפי שאמר רבי נחמן מברסלב, שמי שיצליח לכפור בשלמות, אז הוא ימות (האגו מת) ורואים את האמת, דהיינו התגלות הבורא ממש.

אבן ובן כאחד, נעשה על ידי אמת בלבד.

וראה גם כאן:

יצחק חי
מתקדם

זה דבר אחר, אתה צריך להכיר אותי טוב טוב, ואיך שאני בודק אחד, ואז תבין זה, ואולי בהמשך הזמן תדע זאת.

אבל בכל אופן תבאר לי מהו המושג אלהים אצלך, ואיך אתה אלהים, ואם אתה אלהים, האיך אפשר להיות שאני גם כן יכול להיות אלהים, הלא אלהים אחד הוא. ואחד הוא אחד ולא שני
יצחק חי
מתקדם

כפי שהנך מבין אני למדתי הרבה ספרי רבינו ז"ל, וכי אזרוק זה, ואקבל רק מה שאתה מלמד אותי ? ואם כן, תבאר לי למה, אתה צריך מקודם להראות אותי שאתה מבין כמותי ממש, או יותר טוב ממני.
אליעד כהן
מנהל הפורום

זה דבר אחר, אתה צריך להכיר אותי טוב טוב, ואיך שאני בודק אחד, ואז תבין זה, ואולי בהמשך הזמן תדע זאת.

אבל בכל אופן תבאר לי מהו המושג אלהים אצלך, ואיך אתה אלהים, ואם אתה אלהים, האיך אפשר להיות שאני גם כן יכול להיות אלהים, הלא אלהים אחד הוא. ואחד הוא אחד ולא שני
זה נקרא מקיפין שמעל הזמן. שיש ריבוי של אין סוף ואחדות אחת בו זמנית.

ראה כאן:
http://www.eip.co.il/videos/?v=e5b000360fe10522 - מעשה בשבעה קבצנים - סיפורי מעשיות - 1 - מלך שמסר את המלוכה לבנו בחייו (ברסלב)

ואל תתעצל, אלא תסתכל על הקישור ששלחתי לך לגבי איך לראות את אלוהים.

+ אם אתה מעוניין בהסבר בעל פה, גם זה אפשרי.
אליעד כהן
מנהל הפורום

כפי שהנך מבין אני למדתי הרבה ספרי רבינו ז"ל, וכי אזרוק זה, ואקבל רק מה שאתה מלמד אותי ? ואם כן, תבאר לי למה, אתה צריך מקודם להראות אותי שאתה מבין כמותי ממש, או יותר טוב ממני.

מה שאתה למדת ליקוטי מוהרן, למדתי לפחות כמוך.

+ אינך צריך לזרוק שום דבר, כי אין שום סתירה ביני לבין רבי נחמן מברסלב.

+ אתה לא צריך לקבל רק ממני. אצלי אין את הנוכלות הזאת. אצלי אל תקבל מאף אחד, אלא רק מה שיתברר אצלך לאמת.

ואם תרצה, אני יכול לתת לך ביאורים, אבל בעל פה.

אופק
חדש

אליעד- סלח לי אבל אני חושב שאתה חולה נפש. שכל כך מסכן שאין אתה יודע זאת בעצמך.
תקשיב, לא עלית על כלום. אין חדש תחת השמש, כלום. והיו הרבה לפנייך, מליוני אנשים שהגו יום וליל בתורת ה' וגם חסידי מוהר"ן ואף אחד לא חושב כמוך. (ואם כן ארצה שתכתוב זאת ותוכיח).
אז תפסיק עם השטויות שלך על אלהים וכו' ..
אתה לא מבין כלום נכון.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי אופק

אליעד- סלח לי אבל אני חושב שאתה חולה נפש. שכל כך מסכן שאין אתה יודע זאת בעצמך.
תקשיב, לא עלית על כלום. אין חדש תחת השמש, כלום. והיו הרבה לפנייך, מליוני אנשים שהגו יום וליל בתורת ה' וגם חסידי מוהר"ן ואף אחד לא חושב כמוך. (ואם כן ארצה שתכתוב זאת ותוכיח).
אז תפסיק עם השטויות שלך על אלהים וכו' ..
אתה לא מבין כלום נכון.

ואם כולם כופרים באלוהים, אז זה אומר משהו?
אופק
חדש

חחחחחחחחחחחחחחחה וואלק אתה גדול אתה .
 הגב עמוד  < 1 2 3 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 15:05:26