רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

ועמך כולם צדיקים

הגב
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: ועמך כולם צדיקים
מענין איך פתח את הספר ב-אדם-חוה.  קרח.......אז למה לדבר לשון הרע על צדיקינו...ולחשוב שהם חטאו.
יש לי הרגשה שזה האילן הקדוש של מעשה מחיגר.
כביכול -אילן-יוחסין. היא השושלת שלנו.
אורח
אורח

לכאורה אין קשר בין הדברים.
אבל אני מוכן ללמוד מכל אדם, אם כן מה הקשר?
רק בלשון פשוטה בבקשה.
תודה.
חידוש
מתקדם

שכולם לומדים כל היום על חטא האדם או של קורח. כאשר כבר כולם עבר זמנו בטל קורבנו.
אני מעדיף שניתעסק בעצמנו ולא בעבר.
חידוש
מתקדם

סליחה שלא הסברתי ..כיונתי לענין -ספר שמות הצדיקים.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי חידוש

שכולם לומדים כל היום על חטא האדם או של קורח. כאשר כבר כולם עבר זמנו בטל קורבנו.
אני מעדיף שניתעסק בעצמנו ולא בעבר.

לא עבר זמנו ולא בטל קורבנו. הבחינה של קורח ושל עמלק ושל המן הרשע ושל חטא אדם הראשון, נמצאת אצל כל אחד ואחד בעולם, כל זמן שהאדם לא עשה תשובה שלמה.

ועל האדם עצמו לתקן את כל החטאים שבעולם, בשורשו ...
חידוש
מתקדם

בשעשוע- יש היסתכלות מהתיקון הכללי.
1. מב.) למנצח משכיל לבני קרח כאיל (כל-יא )---2. קלז.)זכור יהוה לבני אדום את יום ירושלים......
והאיר לי פעם כי, לבני קרח.-הם הלבנים שמהן האסקימוסים בונים איגלו (יא-גלו ) היינו 11 השבטים שנפלו לגלות בחי" קפאו תהומות בלב ים (אי). אמר אוייב (עמלק) ארדוף אשיג אחלק שלל תמלאמו נפשי.....
והתיקון-לבני אדום היינו הצדיק שתהא תפילתו כמו אש בחמימות-"נשפת ברוחך כסמו ים "
והיא בחי, אל קנא.  ק-נ-א   100-50-0 .   קרח-חמין-אש.  והיא גאולת מצרים כי חמושים יצאו בנ"י ממצרים.
כי ע"י הברית בין המאה (ונחנו מה )לאפס .נהיה הממוצע של ה50.  היינו בין עשיר לעני. בין טיפש לחכם. בין שמח לעצוב.....והיא  -שמע ישראל אחד.  לחבר שני הפכים לאחדות . תיקון הברית.
חידוש
מתקדם

ובכל זאת תוך כדי כתיבה אני יותר ויותר מבינה את רבינו שאמר וכיון הכל לעבודה העצמית שלנו עם עצמנו. כ"ש ביום טוב שמח וביום רע ראה. או כ"ש שלמה המלך ,אל תהיה צדיק הרבה ואל תהיה רשע הרבה- הינו שנמזג בעצמנו את הטוב שבנו עם הרע- את הימים שהיינו בעושר עם הימים הקשים .ונהיה בקיאים ברצוא ושוב בעייל ונפיק. כי זה כל האדם-לב- והלב נסגר וניפתח , מתרחב ומתקוץ,אור וחושך,כי היא מהות החיים.
 הגב

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 17:48:02