ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

כל התורה שלי היא כולה בחינות

הגב עמוד  < 1 2
מחבר
עין האמת
מתקדם

נושא: כל התורה שלי היא כולה בחינות
אגב,בענין:"העצות כתובות וצריך רק ליישם",ראיתי שכתבת במספר מקומות שאין מי שיזכה לקיים את העצות בשלימות שאין שלימות אחריו וכולי,ושוב ראיתי כן בדברי הרב 'ביאור הליקוטים' זצ"ל על תורה רפ'ב עיין שם.אם כן מה הביאור למה שכתבת:"העצות כתובות וצריך רק ליישם"?
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

אגב,בענין:"העצות כתובות וצריך רק ליישם",ראיתי שכתבת במספר מקומות שאין מי שיזכה לקיים את העצות בשלימות שאין שלימות אחריו וכולי,ושוב ראיתי כן בדברי הרב 'ביאור הליקוטים' זצ"ל על תורה רפ'ב עיין שם.אם כן מה הביאור למה שכתבת:"העצות כתובות וצריך רק ליישם"?

לקיים את העצות ע"פ מדרגתו והשגתו ... ועולה מדרגה לדרגה וכולי ... עד שזוכה לשלמות.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

ובוודאי שיש מי שזוכה לקיים את העצות בשלמות. כגון רבי נחמן מברסלב עצמו שקיים את העצות של עצמו בשלמות ... וכל מי שזכה להיות כמותו ...

אבל, דע לך, שמצד האמת, כל העולם כולו וכל הדברים שבעולם אפילו חי צומח דומם, כולם מקיימים כל הזמן את העצות של רבי נחמן מברסלב, באיתכסיא.

ורק מי שרואה ... הוא באמת מבין איך כל העולם מקושרים לצדיק ולהשי"ת.

כי מצד האמת, כל העולם כולו מלא בעצות של הצדיק בכל דבר ועניין. ואין אפילו דבר אחד בעולם, שאין בו התלבשות של השכל של הצדיק.

וכאשר האדם רואה רק את החיצוניות של השכל של הצדיק, אז נדמה לו שכל העולם רחוקים מהצדיק.

אבל מי שזוכה לראות את הצדיק עצמו וכולי, הוא רואה כיצד כל העולם נמצא באחדות גמורה עם הצדיק תמיד וכולי ... וממילא הוא גם מקיים את העצות של הצדיק בשלמות וכולי ...
עין האמת
מתקדם

יש לי עוד שאלות,אבל בינתיים נסתפק בזה.תודה רבה.
חידוש
מתקדם

ואולי אפשר כי רבינו דיבר לדור אחרון. וכיון בחינה לשון מבחן..נראה מי יהיה הגבר שלא יפחד כלל וילך עם התורה שלי ויעמיד לנסיון.
פעם היתה לי הארה  לפי שרבינו אמר " רצוני שילכו עם כל תורה שלי שלושה חדשים " והאיר לי..לגבי יכבד אמה של משה " ותצפנהו שלושה ירחים "  והיא  יפתח ב דורו כ שמואל בדורו  סת"ר יכבד. ואז נולד השם הקדוש משה
מעולם שמך  הוא כי ישראל ישראל הוא בכל דרגה אתם ניצבים כולכם היום. אז תירגעו כבר.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יהורם

ואולי אפשר כי רבינו דיבר לדור אחרון. וכיון בחינה לשון מבחן..נראה מי יהיה הגבר שלא יפחד כלל וילך עם התורה שלי ויעמיד לנסיון.
פעם היתה לי הארה  לפי שרבינו אמר " רצוני שילכו עם כל תורה שלי שלושה חדשים " והאיר לי..לגבי יכבד אמה של משה " ותצפנהו שלושה ירחים "  והיא  יפתח ב דורו כ שמואל בדורו  סת"ר יכבד. ואז נולד השם הקדוש משה
מעולם שמך  הוא כי ישראל ישראל הוא בכל דרגה אתם ניצבים כולכם היום. אז תירגעו כבר.

ומצד האמת, מאחר ששורשי נשמות ישראל הם בחינת מחוייב המציאות, כמובא, לכן גם הגויים בפנימיות שלהם יש בהם את בחינת ישראל. וישראל הוא האמונה, כי מי שרוצה להיות יהודי, צריך להגיע לארץ ישראל שהיא האמונה וכולי.
אליעד כהן
מנהל הפורום

וראה גם כאן:

http://forum.eip.co.il/forum_posts.asp?TID=239 - ליקוטי מוהר"ן – 3 הפירושים של הספר ליקוטי מוהר"ן.
 הגב עמוד  < 1 2

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 19:49:37