רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

קליפת אדום ועמלק - מה ההבדל?

הגב
מחבר
elko
חדש

נושא: קליפת אדום ועמלק - מה ההבדל?
עמלק זה נגזר מאדום, לא?
מה זו קליפת עמלק ומה זה קליפת אדום?
ומה ההבדל בינהם?
אדום זה עשיו הרי, אז למה יעקב תפס לו בעקב. יעקב צדיק, למה הוא תופס אותו ברגליים?
חידוש
מתקדם

אחי . תנסה לחזור הביתה ודע שהתורה דיברה רק על עם ישראל והמילחמות הפנמיות בנינו אשר כתוצאה מהן ניבראים מלאכים שהם אומות העולם.
אדום היא תרבות אשכנז ..לומדי הגמרא שלא לשמה ומהם ניבראים מלאכי אדום ( תרבות יון ).
ישמעל הם הספרדים אשר לומדים זוהר שלא לשמו וממנה נוצרת קליפת הערבים. .ראה הקבלה של אחד לאחד בין מפורסמי השקרא לבין אנשי החיזבלה בלבנון ( הם אפילו דיומים חיצונית ).
וכתב לנו בסיפורי מעשיות ( מ7 קבצנים ) על המלך אכזר שהישאיר 3 כיתות של עבדים.
" אין איתנו נביא. " ר"ת   נצרות. בודהיזם. יהדות. איסלם. " ואין איתנו יודע עד מה " נחל נובע מקור חכמה. כח-מה
הוא ביטול כל הכח אתון להיות מה. 
זכור את המעשיה על הבית שכלל את כל הבתים שבעולם שהיה בעיר שכללה את כל הערים בעולם ואת כל המדינות ...
ובתוך החדר ישב אדם שהיה כלול מהכל...( להבדיל חשוב על הבית הלבן ).
ורוצה רבינו שנהיה אנחנו כל אחד מאיתנו מרכז היקום ונמצא הקליפות שיש בתוכנו והדמיונות שיש בתוכנו ואז ודאי שבחוץ הכל יסתדר.

אתן לך דוגמא מצחיקה שהוא סיפר לי ..אמר לי ..תיראה איך אתם מיתנהגים .אתם לוקחים מזוזה לבדיקה ואם היא פסולה אז אתם כותבים חדשה..הרי אם אפשר לקלקל אז אפשר לתקן,
תקן הפגם והמזוזה תחזור להיות בסדר.
ואז היראה לי איך אני עומד מול הראי ומנסה לסרק את האדם שממול במקום לתקן את עצמי.
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי elko

עמלק זה נגזר מאדום, לא?
מה זו קליפת עמלק ומה זה קליפת אדום?
ומה ההבדל בינהם?
אדום זה עשיו הרי, אז למה יעקב תפס לו בעקב. יעקב צדיק, למה הוא תופס אותו ברגליים?

אחי. קח טיפ. אם יש שני דברים בעולם שאתה לא מוצא ביניהם את ההבדל, זה יותר טוב.

החטא של אדם הראשון היה, שהוא מצא הבדל בינו לבין אשתו, בינו לבין הבורא, ובין הטוב לרע.

בשורש הכל אחד.
elko
חדש

יהורם כתבת יפה
אבל בכלל לא התייחסת לשאלה...
חידוש
מתקדם

לעומק...
חשוב שיש בך שני תהלוכות הדמים { אדום = דם }אחד עשו שנמשך להבלי העולם הזה ותאותיו. והשני אדמוני עם יפה ענים ( דויד המלך ). יעקוב הוא השכל שלנו שמנסה לרתום את הדמים ( ממון ) לעבודת השם.
"לא יעקוב יאמר שמך כי אם ישראל "  כי מצליח להכניס מוחין של חוץ לארץ לתוך ארץ ישראל...
עמלק בחינת שלוקח מילות וזורקן לאויר כ"ש רבינו מגביה מפורסמים של שקר..
בדוגמה עצמית מכשיל אותנו במחשבה שאם אני אלמד 100 דפי גמרא בעל פה אז ( פשששששש..)
כשבעצם אם זכיתי לעזור לחבר בצרה או לתת צדקה זה התורה האמת של עם ישראל...
אמר רשב"י  זכאי מי שעובד השם בשני היצרים שבלב. אז אין לנו שנאה לאף יצר ח"ו אבל צריכים יותר לבקש עזרה מהמלך ולדעת למה היתכון המשורר.
תיזכור שאמר רבינו על הבן מלך שבנה מנורה שמורכבת מכל החסרונות ואצל כול אחד היה חתיכה אחת מגונה.  כמו שאמרו לו " מה כתוב בה אמר להם ,לא תגנוב...."  כי המנורה היא התורה ..וכואב לי שעוד לא מצאתי אדם נורמאלי פה שלא נופל במלכודת של הבושה ואומר בכל מילה שניה שלו ..חטא האדם הראשון...
כשבעצם הוא זה שחוטא כי האדם הראשון לא חטא כלל ח"ו.. ולעתיד לבוא יסדר המנורה ואז כולם יראו שהיא הכי יפה בעולם ( כולך יפה רעיתי ומום אין בך ). ואתם סתם ממשיכים ליפול בטיפשות כאיל ..משה חטא, או דוד חטא, או אד"ר
חטא...ותאמינו לי היחידים שחטאו זה אנחנו שאכלנו מהעץ ואנחנו בכלל חושבים שאנו יכולים לפתוח את הספר שהוא כולו שמותיו של השם יתברך ולהגיד לו ..הלו אבא (פששששששש) עשית חטאים הא...

מזל שהמדור שלנו נקרא בעליונים בית משוגעים אז לא דנים אותנו. אבל דע שביגלל הבושה אנחנו לא מצליחים לעלות מפה ..
elko
חדש

אוקיי, זה כבר מתחיל להתחבר ללקו מחשבה שלי
תודה
תוכל להתייחס איך עשו (אדום) לעקב?
ולהרחיב עוד קצת בעמלק, כי היית מאוד ספציפי עם הדוגמא.
אם הבנתי קצת נכון, בעמלק יש קדושה אבל היא הולכת לסיטרא אחרא?
כמו עם העגל.. שבנ"י באמת רצו לעבוד את השי"ת דרך העגל?
חידוש
מתקדם

אליעד טוב בליקוטי מוהרן,  זכור לי מההשמטות..רגלי עמדה במישור...
ודע כי יניקת עשו נמשך מבחינת ר"ת עושה שמים וארץ. (והקדים את האות י של ההויה ).
והנה לפי סוד ההריון ,אז בחודש השמיני התינוק מתהפך ואז העקבים שלו הם שיותר מקורבים לנר שדולק ואז החכמה היום יותר חזקה בעקב כי הראש תקוע בתעלת הלידה וכל הקנים סתומים.
יעקב אוחז בעקב של עשו כי רבי נתן כתב על פסוק , ויעקבני זה פעמים " עקב זה חכמה.היא חכמת עשו. (ותמיד יש את הכפילות. חכמי התורה וחכמי המדע ) כגון אדמור לעומת פרופסור.  רב= תואר שני.. גדול הדור = חתן פרס נובל.
עשו הוא בסוד עושה שמים וארץ דאיהו כולם בחכמה עשית...ולכן מגיע לו כבוד בכבוד ( והנחש היה ערום מכל החיה...).
אבל אמר רבינו ,,הן השמים ושמי השמים לא יכלכלוך ". כי יעקב הוא ר"ת  יש קונה עולמו בשעה...
היינו ע"י שעה של היתבודדות אתה יכול להתעלות לעילא דעילא..
וראה את המהלך  1. יעקב= יש קונה עולמו בשעה.
2.רבי עקיבא   . עקיבא= יש קונה עולמו בשעה אחת .
3. אחת שאלתי מאת יהוה אותה אבקש.....
ראה 1. אחת שאלתי מאת יהוה ר"ת  מאיש  .(רמז לחוה  "כי מאיש לקחה זאת ).  2.אותה  ר"ת אלה תולדות השמים והארץ... בהבראם .כי עלית בדרגה מעל עולם העשיה ואז עלית מעל עשו.. ולכן  פרעה אמר למשה  "כי אותה אתם מבקשים "
ולכן לא רוצה שתצא אל השדה לקבל תורה חדשה.

לגבי שאלתך בעגל . ראה בתיקוני הזוהר בסוף הספר ( אחרי ה70 תיקונים ).  נעשה לנו אלהים אחרים וילכו לפנינו.
אומר רשבי שהערב רב הקימו להם רבנים משלהם שילכו לפניהם כי לא רצו להכיר בצדיק שאמר " מה יש לכם לדאוג כשאני הולך לפניכם "
ואמר , הוא העגל אדמור= חציו אדם חציו חמור. ( אחי והכל בחיוך ואהבה אולי אני בעצמי הייתי חמור גילגול שעבר )
 הגב

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 16_04_2024 השעה 12:31:22