רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

טו בשבט

הגב
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: טו בשבט
אולי מעשה מחיגר רומז לטו בשבט שצוה אותם להשקות אילנות ,,"ואם היה נישקה זה האילן..."
 כי באמת יש פלא איך היום אוכלים פירות יבשים ואומר האילן " לא יתנוני לבוא בכתובים "
והוא סוד שקיבלתי מזמן כי בראשית= יאר-שבת, בח,  " כי מן היאור עולות 7 פרות { פירות }. בסוד פירות שהישתבחה בהן ארץ ישראל...כ"ש  "ארץ חיטה ושעורה .גפן תאנה ורמון. זית שמן ודבש...ולא כתוב   שקד..{ מוזר .לא ? }
ונאמר לי . 1. חטה=אברהם. 2. שעורה= יצחק. 3. גפן=יעקוב. 4.תאנה {התנא }=יוסף.5.רמון= משה .
6.זית= אהרן. 7. שמן= דויד.  8. דבש= שלמה.
" מצאתי דויד עבדי בשמן קדשי משחתיו "  והוא רומז לבחינת ..מי הקדימני ואשלם...כי השקדיה מקדימה לפרוח וכביכול מקטרגים עליה ויורים בה חצים  " שיהיה הוא מעורר השחר " היא צועקת .. והם אומרים ,, "היום  אתם יוצאים בחודש האביב " .והיא עונה ..יש היום! ויש בחודש האביב..והיא רומזת לברסלב. עצם הלוז { זולה } לאלה שיוצאים לזולה להיתבודד לזכות לעין לא ראתה אלוהים זולתך.. ואף על פי שכביכול השקדיה נפגמת ומבשילה אחרונה...זכתה להיות "כי שוקד אני על מלאכתי לעשותה.....
חידוש
מתקדם

רציתי להוסיף " דרך כוכב מיעקוב וקם שבט מישראל "
1. שבט הוא חודש שבט הוא ר"ת   בעל שם טוב..ישראל.  מיסד תורת החסידות..שהקים חזרה מלכות בית דויד ...
2. לאנשי פתק הגאולה , דרך כוכב , היא הכוכבית למטה.."האש שלי תוקד ד ביאת המשיח "
3. והנה המחלוקת על הבעש"ט ותלמידיו , ועוד מעט כל העולם ברסלב...נצחתי ואנצח גמרתי ואגמור..השם גומר תמיד כרצונו..
 הגב

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 28_03_2024 השעה 12:56:47