רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

האם יש מצב שנשמה תתגלה אליך בהקיץ?

הגב עמוד  1 2 3 4 >
מחבר
יעקב חיים
מתקדם

נושא: האם יש מצב שנשמה תתגלה אליך בהקיץ?
זה נושא של השגות ורוחניות שכל אחד חווה באופן פרטי , אז אני אשמח אם תשתפו אותו באיזה השגה או משהו שה' עשה לכם שהוא על טבעי או רוחני , לי לדוגמא יש סיפור קטן לחיזוק האמונה בה' וברבינו
זה היה לפני 9 שנים בערך בהתחלת התקרבותי לרבינו ,יצאנו חבורה של אנשים להתבודד ,זה היה בחנוכה ,הייתי בשדה עם החבורה היה שם מאוד חשוך ,ושוחחתי עם ה' ,הייתי שבור מאוד כי לא זכיתי לינסוע לאומן בחנוכה , אבל התחזקתי בשמחה ,וניזכרתי פתאום בדיבור של רבינו שצריך לבקש מה' שיעשה איתך אפילו פלאות ,אז אמרתי לה' , "ה' אתה יודע שאני מאמין בך " אבל ריבונו של עולם תעשה איתי איזה אות לטובה בשמיים " תתן איזה אות שיחזק אותי באמונה
וזא הסתכלתי לשמיים וחיכיתי ,לאכזבתי לא היה כלום ,   " פתאום במכה אחת בלי הודעה מוקדמת ' הואר השדה באור לבן וחזק ,אך לא מסנוור , מה אני אומר לכם התחלתי לירקוד מרוב שימחה , חבריי שהיו מפוזרים בשדה באו למקום שהייתי ואמרו לי בהתרגשות ראית איזה אור .? חייכתי לעצמי ואמרתי אני יודע אני ראיתי , זה לא היה זיקוק או איזה תאורה מלאכותית , זה היה אור ה' וזהו  זה אחד מני אלף שחויתי בהתקרבות לצדיק האמת " ואתם ?
אליעד כהן
מנהל הפורום

אני רוצה לתת נקדת מבט אחרת ...

מי לנו גדול מהתם שזכה לראות את המלך, שזה בחינת מ"ש רבי נחמן מברסלב שזוכה להשיג בחייו את מה שלא זכה להשיג משה רבנו במותו.

ואזכיר את דברי רבי נחמן מברסלב כאן http://breslev.eip.co.il/?key=562 - חיי מוהר"ן - קפה - נסיעתו וישיבתו באומן

כְּשֶׁזּוֹכִין שֶׁמִּתְנוֹצֵץ לוֹ הֶאָרָה וְזוֹכֶה לָדַעַת מַה הוּא עוֹשֶׂה
אֲזַי טוֹב לוֹ בְּיוֹתֵר שֶׁנִּפְתְּחוּ לוֹ כָּל הַשָּׁמַיִם וְכָל הַחָכְמוֹת.
וְהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מַרְאֶה לוֹ מַה הוּא עוֹשֶׂה
בִּבְחִינַת "נִפְתְּחוּ הַשָּׁמַיִם וָאֶרְאֶה מַרְאוֹת אֱלהִים"
שֶׁנִּפְתָּחִין לוֹ כָּל הַשָּׁמַיִם וְכָל הַחָכְמוֹת וְהַשִּׂכְלִיִּים

וְזוֹכֶה לִרְאוֹת מַרְאוֹת אֱלהִים
הַיְנוּ שֶׁאֱלהִים מַרְאֶה לוֹ מַה שֶּׁהוּא עוֹשֶׂה בָּעוֹלָם.
כִּי עַל יְדֵי הַחָכְמָה בְּעַצְמָהּ שֶׁנִּפְתַּח לוֹ
עַל יְדֵי זֶה נִפְתָּחִים הַשָּׁמַיִם
כִּי: "כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ".
וְאָז כְּשֶׁזּוֹכֶה לִרְאוֹת מַה שֶּׁהוּא עוֹשֶׂה בָּעוֹלָם
אֲזַי בְּוַדַּאי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ שׁוֹמְרוֹ מִלְּהִכָּשֵׁל חַס וְשָׁלוֹם.
וְזֶה בְּחִינַת: "וְהַמַּשְׂכִּילִים יַזְהִירוּ כְּזהַר הָרָקִיעַ"
כִּי עַל יְדֵי הַשֵּׂכֶל וְהַחָכְמָה שֶׁמִּתְנוֹצֵץ וּמַזְהִיר
עַל יְדֵי זֶה נִפְתָּחִין הַשָּׁמַיִם וְהָרְקִיעִין כִּי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ וכוּ'.
וַאֲזַי כְּשֶׁמַּזְהִיר וּמִתְנוֹצֵץ הַשֵּׂכֶל וְנִפְתָּחִין הָרְקִיעִין בְּחִינַת וְהַמַּשְׂכִּילִים יַזְהִירוּ וְכוּ'
וְאָז הוּא יוֹדֵעַ מַה הוּא עוֹשֶׂה

http://forum.eip.co.il/forum_posts.asp?TID=19 - לראות "מראות אלהים"

**

דהיינו שעיקר הראיה צריכה להיות על ידי השכל דייקא.

דהיינו שהשכל זוכה להבין את מה שיש מעל השכל ... זה השגת הבורא ממש. ועל ידי הדעת נכלל בבורא וכולי.

בהצלחה
כשזוכין שמתנוצץ לו הארה וזוכה לדעת מה הוא עושה
אזי טוב לו ביותר שנפתחו לו כל השמים וכל החכמות.
והשם יתברך מראה לו מה הוא עושה
בבחינת "נפתחו השמים ואראה מראות אלהים"
שנפתחין לו כל השמים וכל החכמות והשכליים

וזוכה לראות מראות אלהים
הינו שאלהים מראה לו מה שהוא עושה בעולם.
כי על ידי החכמה בעצמה שנפתח לו
על ידי זה נפתחים השמים
כי: "כלם בחכמה עשית".
ואז כשזוכה לראות מה שהוא עושה בעולם
אזי בודאי השם יתברך שומרו מלהכשל חס ושלום.
וזה בחינת: "והמשכילים יזהירו כזהר הרקיע"
כי על ידי השכל והחכמה שמתנוצץ ומזהיר
על ידי זה נפתחין השמים והרקיעין כי כלם בחכמה עשית וכו'.
ואזי כשמזהיר ומתנוצץ השכל ונפתחין הרקיעין בחינת והמשכילים יזהירו וכו'
ואז הוא יודע מה הוא עושה
יעקב חיים
מתקדם

יש גם את עיני השכל וכ'ו ויש גם עיני ה' , שה ' מלביש לאדם הכשר עיני ה' ממש ,ואז הוא יכול לראות דברים ניפלאים . כמו שאמר הבעש"ט " אוי העולם מלא מאלוקות ורק מטבע קטן מול העיניים מסתיר הכל " כמו שרשום טוב מראה עיניים מהלך נפש " שהראיה זה דבר טוב ,אבל השכל הוא גבוה מהראיה , שניזכה לראות בעיננו ושיכלנו מראות אלוקים אמן !
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יעקב חיים

יש גם את עיני השכל וכ'ו ויש גם עיני ה' , שה ' מלביש לאדם הכשר עיני ה' ממש ,ואז הוא יכול לראות דברים ניפלאים . כמו שאמר הבעש"ט " אוי העולם מלא מאלוקות ורק מטבע קטן מול העיניים מסתיר הכל " כמו שרשום טוב מראה עיניים מהלך נפש " שהראיה זה דבר טוב ,אבל השכל הוא גבוה מהראיה , שניזכה לראות בעיננו ושיכלנו מראות אלוקים אמן !

עיני השכל ועיני ה' הם בחינה אחת. כי הם בחינת השכל הנקנה שהוא בחינת ה 5 דברים שבהם נבדל מדעו של הבורא ממדענו כמובא.
יעקב חיים
מתקדם

ממה שהבנתי מאנ"ש אז ככה בחינה ראשונה זה בגמרא שזה "תא שמע " לשון שמיעה אוזן , בחינה שניה תא חזא  שזה בוא תראה שזה ניזכר בזוהר הקדוש , בחינה שלישית זה "דע שניזכרת בליקוטי מוהר'ן, ויש גם מקיף שלא ניכנס למוח בחינה רביעית שהוא הכי גבוה
אוזן נמוכה יותר מהעין, והמח יותר גבוה מהעין  !

חידוש
מתקדם

חזק וברוך..אני זכיתי לבית חרושת של ניסים ,ועדיין זוכה בכול יום.
יום אחד בעבודה שלי { אני עומד בצומת עם קופסא } חשבתי שהיתחלף הרמזור לאדום וחציתי את הכביש ,{ כדי להשתין} ואוטו עלה עלי בשידור חי  ,במהירות של 90 קמ"ש, וראיתי אותו עובר דרכי כמו בסרט. זכור לי שחציתי את הכביש והיתפוצצתי מצחוק,
נסעתי לחבר שלי {מקובל אמיתי } ואמרתי לו שכשקרה לי הנס רבינו אמר לי שזכיתי לגוף היולי. ואסור לי להעמיד את זה לנסיון. וחבר שלי אמר לי שזה אמיתי.
בקשר לראיה אם תענה לי אספר לך כמה פעמים ראיתי את המלך באמת פנים בפנים בהקיץ { אשבעה בהקיץ תמונתך }
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי יהורם

בקשר לראיה אם תענה לי אספר לך כמה פעמים ראיתי את המלך באמת פנים בפנים בהקיץ { אשבעה בהקיץ תמונתך }

לצורך הדיון בלבד, נכון יותר שתאמר "כמה פעמים חשבתי שראיתי את המלך", או לחלופין, "כמה פעמים ראיתי משהו שחשבתי שהוא המלך". כי את המלך לא ראית.

כי אם ראית הוא לא המלך.

ראיית המלך היא לא בתוך השכל האנושי ומקסימום נשאר ממנה "רשימו". אם השכל מודע לכך שהוא רואה את המלך, הרי שהוא לא רואה את המלך, אלא רק איזה משהו אחר במדמה שלו בלבד.

כשרואים את המלך, האדם לא יודע שהוא רואה את המלך. רק אח"כ כשהוא בבחינת "ושוב", על ידי הרשימו הוא יודע שהוא ראה את המלך וכולי.
נחמן מאומן סבא!!
מתקדם

חח איך אתה יכול לא להאמין או לסתור שמישהו יכול לראות את המלך? איך אתה יכול לחשוב שזה לא אפשרי? הרי ההתקרבות לרבינו זה עד האין סוף אם אתה לא מאמין לזה אז...אני לא יודע.זה הפך התורה זה כמו לא להאמין למשה או לאברהם. מוזר לי.
חומצמזה איך אין פה דיבורים על סבא. בתור ננח אני לא מצליח להבין איך אפשר בכלל לחשוב שאתה ברסלב בלי להרגיש את סבא. לא יודע איך להסביר את עצמי אבל ברסלב זה לב לא מח. ממ
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי נחמן מאומן סבא!!

חח איך אתה יכול לא להאמין או לסתור שמישהו יכול לראות את המלך? איך אתה יכול לחשוב שזה לא אפשרי? הרי ההתקרבות לרבינו זה עד האין סוף אם אתה לא מאמין לזה אז...אני לא יודע.זה הפך התורה זה כמו לא להאמין למשה או לאברהם. מוזר לי.
חומצמזה איך אין פה דיבורים על סבא. בתור ננח אני לא מצליח להבין איך אפשר בכלל לחשוב שאתה ברסלב בלי להרגיש את סבא. לא יודע איך להסביר את עצמי אבל ברסלב זה לב לא מח. ממ

להאמין ? למה שאני אאמין ? אנחנו בעניין של אמת לא של אמונה כזב.

איך אני יודע שהוא לא ראה את המלך, כי אם ראית אותו אז הוא לא המלך. המלך הוא ממלא כל עלמין. ואם האדם יודע שהוא רואה את המלך, הרי שהמלך לא ממלא אותו, וממילא זה לא המלך.

והדבר הזה מבואר בליקוטי מוהרן במספר מקומות.

http://breslev.eip.co.il/?key=33 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה ד - אָנכִי ה' אֱלהֶיךָ
http://breslev.eip.co.il/?key=336 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה סה - וַיּאמֶר בּעַז אֶל רוּת

שבשעת ביטול לא"ס המוחין של האדם מתבטלים. כך שאם האדם מודע לכך שהוא רואה את המלך בזמן אמת, הרי שהוא רואה איזה אליל בדמיון שלו אך לא את המלך. משום שלא יראני האדם וחי.

*

לגבי סבא, באפשרותו של כל אחד להביא לפורום דיבורים של כל אחד בעולם ונוכל לדון בהם בהתאם לדעת רבי נחמן מברסלב.

http://breslev.eip.co.il/?key=33 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה ד - אנכי ה' אלהיך
http://breslev.eip.co.il/?key=336 - ליקוטי מוהר"ן ח"א - תורה סה - ויאמר בעז אל רות
נחמן מאומן סבא!!
מתקדם

איך בנאדם יכול לעבור את על הירידות והעליות בלי סבא שישמור עליו אני באמת לא מצליח להבין.
 הגב עמוד  1 2 3 4 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 29_03_2024 השעה 07:47:54