ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

ההסכמות לליקו"מ

הגב
מחבר
avi
מתקדם

נושא: ההסכמות לליקו"מ
ברצוני לשאול על ההסכמות המופיעות בראש הספר מתלמידי הבעש"ט הק' זיע"א שהיו שרפי מעלה 
האם לא הרגישו הצדיקים הנ"ל בספרו של רבינו שיש כאן "משהו אחר", הרי עיניהם היו קדושות וטהורות ובודאי תרו אחר האמת ?
לשם מה בעצם היה צריך רבינו הק' הסכמות ?

אליעד כהן
מנהל הפורום

למה היה צריך רבי נחמן מברסלב הסכמות ... מי אמר שהוא היה צריך ...

באמת בחייו לא הדפיסו את ההסכמות. זה רק רבי נתן שהדפיס את ההסכמות האלו אחרי פטירת רבי נחמן מברסלב.

למה הוא היה צריך הסכמות ? כי אלמלא ההסכמות שהיו לא, המון העם לא היו קוראים את הספר.
מה לעשות שהמון העם טיפשים ?!

לגבי תלמידי הבעש"ט, לפי צורת השאלה שלך נראה שגם אתה אישית לא באמת מבין מדוע רבי נחמן מברסלב הוא עניין אחר לגמרי לגמרי.

דהיינו, רק מי שמגיע למדרגות של רבי נחמן מברסלב עצמו, רק הוא מבין מדוע האמת אינה צריכה הסכמה ...

כי אמונה איתקריאת כד איתחבר בה אמת.

דהיינו כל זמן שהאדם מאמין רבי נחמן מברסלב, הרי שהוא לא בנקודת האמת.

אך כאשר האדם מגיע למדרגה של רבי נחמן מברסלב עצמו ומשיג בשכלו העצמי את אמיתות דברי רבי נחמן מברסלב, רק אז הוא מבין שדברי רבי נחמן מברסלב הם עניין אחר לגמרי.

ותקשר את זה לעניין שהתבאר כאן בפורום לגבי מי יכול להבדיל בין טוב לרע ובין המפורסמים של שקר וכולי ...
avi
מתקדם

קודם כל תודה על התשובה וישר כח
איני חושב שאני מבין מי זה רבי נחמן וקל וחומר שאני לא במדריגה שלו. אם זכית אתה , אשריך...
אני יכול לפחות להגיד על עצמי שאני מחפש האמת,עיינתי בהרבה מספרי החסידות שנים רבות ושאני מזהה שרבינו הוא עניין אחר לגמרי, ב"ה
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי avi

קודם כל תודה על התשובה וישר כח
איני חושב שאני מבין מי זה רבי נחמן וקל וחומר שאני לא במדריגה שלו. אם זכית אתה , אשריך...
אני יכול לפחות להגיד על עצמי שאני מחפש האמת,עיינתי בהרבה מספרי החסידות שנים רבות ושאני מזהה שרבינו הוא עניין אחר לגמרי, ב"ה

אילו ידעתיו הייתיו, זו אקסיומה גם לגבי ההפך.

עד שלא הייתיו לא ידעתיו.

אך כשהייתיו ... הפסקתי להאמין בו ... כי הגעתי לנקודת האמת שהיא הייתיו ...
avi
מתקדם

יפה
ומה לגבי מה שמבואר במקום אחר (תורה נ"ג) שישנם חמשה הבדלים בין דעת האדם השלם לדעת השי"ת ?
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי avi

יפה
ומה לגבי מה שמבואר במקום אחר (תורה נ"ג) שישנם חמשה הבדלים בין דעת האדם השלם לדעת השי"ת ?

באותו המקום כתוב בפירוש שמי שמשלים את דעתו ... זוכה לחמישה דברים האלו ... כי הוא יוצא מגדר אנושי ... וכמובא במ"א לגבי ביטול הבחירה והמקיפים וכולי.
 הגב

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 29_03_2024 השעה 05:13:56