ברסלב להצליח בכח המחשבה - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

אמת. עין האמת.

הגב עמוד  1 2 >
מחבר
עין האמת
מתקדם

נושא: אמת. עין האמת.
אליעד שלום.

מובא בהקדמת הליקו״מ :״שמענו מפיו הקדוש ז״ל. שאמר, שמי שיסתכל בספר הזה בעין האמת. בודאי יהיו נפתחין אצלו כל גידי קשיות לבבו. ויהיה נעשה בעל תשובה גמור״
ז״א כדי לזכות לנ״ל. צריך להסתכל ׳בעין האמת׳.

שאלתי בפשיטות היא,

מה פירוש ׳עין האמת׳? ובכלל, מה פירוש אמת?

מה הקשר בין הדברים?

איך זוכים לכל זה?

אשמח להרחבה.

תודה רבה.
אליעד כהן
מנהל הפורום

בפשיטות, ללכת אחרי העצות שלי לבירור האמת, שהן התחדשו בדם ויזע רב ...
עין האמת
מתקדם

הנ״ל שכתבת. כרגע, על כל פנים, לא שייך בשבילי. כי העצות שלך לבירור האמת, כגון לכפור בבורא, לכפור בצדיקים, מבחינתי, על פי דרגתי כרגע, על פי הבנתי כרגע, זה שקר מוחלט. מה שאתה מציג בתור ״האמת האמיתית בשורש המציאות״, אצלי זה נקרא שקר.
אלא אם כן. יש לך עצות כאלו ואחרות שאיני מודע להם. שמתאימים גם לי, על דרגתי, מהם אני ישמח לדעת, בתנאי, שיש להם שורש בספרי רבי נחמן מברסלב.

דבר שני. אתה אמרת, שהשקר מעודד את האדם להאמין, וכשאתה מתפאר במה שהתפארת וכו׳ ולי אין השגה בך, ולא במה שזכית. אוטומטית זה מעורר אמונה אצלי, להאמין בך - מה שמצד האמת לא נכון כלל, וכמו שאמרת.

רק תשתדל לענות לי על ראשון ראשון ביסודיות. תודה. 
אליעד כהן
מנהל הפורום

לא אמרתי שאתה צריך להסכים איתי, שים לב למילה "עצות" שלי. אני מדבר על דרכי החשיבה שלי. כגון לשאול על כל דבר, אולי ההפך הוא הנכון ... וכיו"ב ...
עין האמת
מתקדם

האמת. הארת לי את הנקודה, לשאול על כל דבר תמוה וכו׳ בספרי רבי נחמן מברסלב בפרט, ובכלל ״למה״ ״ומה הסיבה״, ומזה אני רואה קצת מתיקות האור הנפלא שיש בספריו הקדושים.
מה שכן. זה אני חייב לך. :-)
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי עין האמת

האמת. הארת לי את הנקודה, לשאול על כל דבר תמוה וכו׳ בספרי רבי נחמן מברסלב בפרט, ובכלל ״למה״ ״ומה הסיבה״, ומזה אני רואה קצת מתיקות האור הנפלא שיש בספריו הקדושים.
מה שכן. זה אני חייב לך. :-)

חכה חכה כשתגיע לסוף הדרך ... אז ...
עין האמת
מתקדם

חחח א״ז...?
אליעד כהן
מנהל הפורום

כשתגיע תדע ....
עין האמת
מתקדם

מה זה א״ז?
אליעד כהן
מנהל הפורום

כשתגיע, אז תדע מה קורה כאשר מגיעים ...
 הגב עמוד  1 2 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 29_03_2024 השעה 05:01:40