רבי נחמן מברסלב - אליעד כהן - דף הבית
חיפוש בספרי ברסלב

בכבוד. כנסו. תגיבו.

הגב עמוד  < 1 2 3 4 >
מחבר
חידוש
מתקדם

נושא: בכבוד. כנסו. תגיבו.
כשאין שאלה ברורה לא יכול להיות תשובה ברורה...
אם תשאל שאלה ענינית אוכל לענות תשובה מספקת....
אליעד כהן
מנהל הפורום

לחידוש: הנה שאלה:

תוכיח שיש אלוהים יחיד וראשון שברא את העולם, אולי העולם כל הזמן היה קיים בלי שאף אחד ברא אותו מעולם? ואולי יש אלוהים, אבל אולי יש עוד אלוהים אחרים לפניו שבראו אותו ללא נקודת התחלה?
חידוש
מתקדם

האמת עד לעצמו--כשניפגש אז תראה איך נראית האמת ואולי נהיה חברים טובים...
זכיתי להיות עם המלך גם לפני שנבראו העולמות...חוץ מהסתיגות אחת כי הוא לא התיעץ איתי בכלום רק הראה לי
איך נברא למה נברא ..ודע כי באמת עדיין לא נברא העולם אלא אנחנו עדיין במחשבת הבריאה.
כשיסים מחשבתו ויוציאה מבכח אל הפועל אז יכללו בו כל אחד לפי הכרתו במלך ולפי עבודתו בזה העולם..
וזה כלל לא סותר את היותנו חלקי המלך או מחשבתו...כמו שאצלך במחשבתך יש ניגודים ברצון לעשות משהו וכשאתה מחליט לבצעו הרי אתה מוחק ממחשבתך את החלקים שהתנגדו לרצונך.....
ואין לו לדין אלא את שרואות עיניו...אם יקח אותך הבורא אלפית שניה לעתיד ותראה כלום אז תבין מהיא התחדשות העולם יש מאין וקצת מגדולתו יתברך....
אליעד כהן
מנהל הפורום

גם השקר והשגעון עד לעצמו.

השאלה היא, איך נוצרה מחשבת הבריאה עצמה? כי גם היא בריאה של ממש.

ומחשבת הבריאה, גם אצלה יש בכוח ובפועל. אז איך מחשבת הבריאה יצאה מכח אל הפועל?
חידוש
מתקדם

קשה קצת להסביר למי שקורא לאברהם אבינו (מוחין) כופר...
אבל בקטנה  תתן חסד (דחס) לאברהם--היכן שנדחסים האורות לכלים כ"ש  "יוצר אור ובורא חושך עושה שלום ובורא את הכל....בעדינות "חכמה בגויים תאמין-תורה בגויים אל תאמין "
כדאי לך להתגייר..ואז לא תהיה רק חכם . אולי תוכל גם לזכות לחוות את ההשגות האלה כמו שאנו בני ישראל חווים
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי חידוש

קשה קצת להסביר למי שקורא לאברהם אבינו (מוחין) כופר...
אבל בקטנה  תתן חסד (דחס) לאברהם--היכן שנדחסים האורות לכלים כ"ש  "יוצר אור ובורא חושך עושה שלום ובורא את הכל....בעדינות "חכמה בגויים תאמין-תורה בגויים אל תאמין "
כדאי לך להתגייר..ואז לא תהיה רק חכם . אולי תוכל גם לזכות לחוות את ההשגות האלה כמו שאנו בני ישראל חווים

למה שאאמין לך? במה אתה שונה מכל משוגע / שקרן אחר?
חידוש
מתקדם

בזה שאני יודע שאתה מדומין---לחלוטין--נוכל שאסף השגות של תמימים ועל זה בונה הרצאות.
תמונה אחת=1000 מילים וכשראיתי את כבודך בהרצאה..אז גם השקר עד לעצמו.
אין בך גרגיר של ידיעה מצד החויה האמיתית...כמו ילד שמכיר נשים רק מסרט כחול..
ונוכיח לך את זה ...בכבוד
אליעד כהן
מנהל הפורום

נשלח במקור על ידי חידוש

בזה שאני יודע שאתה מדומין---לחלוטין--נוכל שאסף השגות של תמימים ועל זה בונה הרצאות.
תמונה אחת=1000 מילים וכשראיתי את כבודך בהרצאה..אז גם השקר עד לעצמו.
אין בך גרגיר של ידיעה מצד החויה האמיתית...כמו ילד שמכיר נשים רק מסרט כחול..
ונוכיח לך את זה ...בכבוד

תוכיח ידידי, תוכיח. קודם תוכיח שקיים אלוהים ראשון ואח"כ נתקדם ...
חידוש
מתקדם

יש אנשים שמתבישים לשאול אז הם יוצרים ויכוח עם זה שיודע (אני)....
אתה רוצה שאלהים יענה לך ואנו יודעים כי אלהים=האילם...זה שצוארו עקום (עמוק מי ימצאנו)..ולא ששותק הוא
אלא שקולו כ"כ שקט שרק ע"י הענוה אפשר לשמעו--הפוך מהרשע (רעש).
ויאמר אלהים נעשה אדם "---כשהיהכולו אור האין סוף--ואלה שקיבלו רצונו הצתמצמו לכלים למה שאנו קוראים תורה -לב....ואלו שלא רצו נישארו כשהיו לפני רוחות ללא גוף ללא רגש כלל...והכיתה השלישית שהיססו בדעתם נכללים בקליפת נוגה שבגלל רחמיו , על שום שהיססו פתח להם פתח התשובה עד שיכללו ברצונו..
אנשים חושבים שהם חיים כמו שאני חשבתי פעם,,עד שזכיתי להכלל ברבינו נחמן והבנתי שהייתי מת כל חיי.
ובתור מת התחתנתי וילדתי ילדים וכולי וכולי....עד שלא תקבל נשמת חיים לא תדע החילוק בין חי למת אף אם תחשוב שאתה חי...רק נע ונד תהיה בתוך קליפתך בתוך חכמתך והיא זכותך כי הוא יתברך אינו נוגד כלל את רצונו,
ואף אתה ברצונו כי לא שייך אצלו התנגדות רצון...אך יש מקומות בהם ישכין רגשות אשר לא ישכנו במקומות אחרים.
ואם יזכה הדומם אז תכלל האבן בבשר (כשניים בפה)..
ויודע אני כי יש בך ניצוץ כי נשמתך זועקת אלי בלי הפסק ואנסה לעזור לך כדי לעשות לפניו נחת רוח..
ולואי תבין שעדיין לא הבנת--שאמר "אני אילן יפה מאד אך למטה אני עמוק בארץ"...
"שתולים בבית יהוה בחצרות אלהינו יפריחו"
אליעד כהן
מנהל הפורום

לחידוש: את כל דבריך, אני בעצם אומר עליך. בעיני אתה כרגע מת חי, חושב שאתה חי וכולי, אבל מת וכולי.

קח את כל מה שאתה חושב עלי, זה בדיוק מה שאני חושב עליך.

ולכן, יש רק דרך אחת לברר, על ידי בירור האמת.

אז נתחיל בהתחלה, במקום לזXXן את השכל בכל מיני סיסמאות נבובות, במקום זה תשיב לשאלה שלי,

מי אמר שיש אלוהים ראשון ויחיד, אולי העולם קדמון. או שאולי גם את אלוהים ברא מישהו אחר עד אין סוף ללא נקודת התחלה.

מה התשובה???
 הגב עמוד  < 1 2 3 4 >

נושאים נוספים מ:פורום ברסלב ... - כל הנושאים

מעבר לפורום

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.63 Copyright ©2001-2009

בחסות אליעד כהן מאמן אימון אישי + מחבר ספרים מומלצים לקריאה + מרצה הרצאות לצפייה + מאמרים לקריאה ועוד.
לפרסום מאמרים בחינם באתר ידע הדרך שלך להצליח לחץ כאן ... בהצלחה!
התאריך כרגע הוא 19_03_2024 השעה 10:09:46